Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otomobil yerine ev

Giriş Tarihi: 30.7.2014

Antalya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Şeref Sağlam, vatandaşların bütçelerine göre ev seçmeleri gerektiğini, ellerindeki parayı arabaya değil eve yatırmalarını istedi

Antalya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Şeref Sağlam, vatandaşların araba yerine ev satın almalarını önerdi. Sağlam, "Bir otomobil aldığınızda vergisi, bakımı, benzini ve daha birçok masrafıyla birlikte otomobili edinmiş oluyorsunuz. Bir otomobili 20 yıl elde tutamazsınız ama bir evi kuşaktan kuşağa geçirebilirsiniz" dedi. Sağlam, Ramazan ayı nedeniyle kısmı bir durgunluk yaşandığını bayram sonrası piyasaların yeniden canlanacağını ifade etti.

ÖNEMLİ UYARILAR
Emlak ve konut sektörünün sıkıntılarına da değinen Sağlam, konut alacak olan vatandaşları uyararak, kaparo verdikleri halde ertesi gün emlak ofisinin kapılarına kilit vurulduğu gerekçesiyle dolandırıldıklarını öne süren pek çok kişiyle karşılaştıklarını belirtti. Sağlam, "Vatandaşlarımızın Antalya Emlak Komisyoncuları Odası'na kayıtlı ofislerde konut alımı yapması gerekiyor. Bu gibi vakalarda şikayetçi oldukları emlak komisyoncusu odaya kayıtlı ise yasal takibi gerçekleştiriyoruz. Aksi taktirde müdahale edip peşine düşmemiz imkansız" diye konuştu.

YABANCIDAN KAZIK

Yabancı alıcıları da uyaran Sağlam, 'homeofis' adı altında Antalya'da evinden konut satışı yapan özellikle yabancı uyruklu sözde emlak işi yapanlara rağbet gösterilmemesi gerektiğini söyledi. Genellikle Antalya'da yaşayan yabancıların bu şekilde kayıt dışı çalıştıklarını ileri süren Sağlam, "Bu kişiler yurtdışındaki yabancılara kendilerinin de yabancı olduğunu belirtmek suretiyle güven telkin edip alıcılara fahiş fiyatlarla konut satıyorlar. Hem odaya kayıtlı olmayarak illegal iş yapıyorlar hem de kayıt dışı kazanç elde ediyorlar. Ülkemiz bu konuda mağdur ediliyor ve lekeleniyor" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otomobil yerine ev
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN