Çok romantiğiz

Çiçek dendiğinde erkeklerin aklına ilk olarak gül geliyor. Antalyalı erkekler eşlerine en çok kırmızı gül hediye ediyor

Giriş Tarihi: 31.7.2014
Özel günlerin en anlamlı hediyeleri arasında yer alan çiçek buketleri özellikle erkekler tarafından satın alınırken, hazırlatılan buketlerde en çok kırmızı gül tercih ediliyor. Genellikle sevgililer için hazırlatılan gül buketlerini, saf ve temiz duyguları ifade eden kır çiçekleri takip ediyor. Antalya'nın önde gelen çiçek üreticilerinden biri olan Kırmızıgül Çiçekçilik'in satış verilerine göre, Antalyalı erkeklerin aklına çiçek denince gül geliyor. Kırmızıgül Çiçekçilik yetkilileri, en yoğun talebin Sevgililer Günü'nde yaşandığını ifade etti. Firma yetkilileri, özel günlerin dışında da kırmızı gülün en çok talep gören çiçek olduğunu ifade ederek, "Gül buketleri genellikle erkek müşterilerimiz tarafından hazırlatılıyor. Evlilik yıl dönümü, doğum günü gibi kutlamalarda erkeklerin aklına ilk gelen şey gül buketi hazırlatmak. Bazı müşterilerimiz ise beyaz rengin saflığı temsil etmesinden dolayı beyaz gülleri tercih ediyor" dedi.

SAF VE TEMİZ DUYGULAR

Kırmızı gülün ardından en çok talebin kır çiçeklerine gösterildiğini vurgulandı. Kır çiçeklerinin saf ve temiz duyguları temsil ettiğine inanıldığını belirten Kırmızı Gül Çiçekçilik, " Hediye edilene karşı hissedilen duyguları anlatmanın en güzel yollarından biridir kır çiçekleri" dedi.

AYDA 20 BİN GÜL SATILIYOR

Antalyalıların ayda ortalama 20 bin civarında kırmızı gül satın aldığını belirten firmanın satış sorumluları, bu güllerin büyük bir bölümünün sevgililere verildiğini söyledi. Antalyalı erkeklerin bu açıdan bakıldığında romantik sayılabileceğini de dile getiren işletmeci, "Çiçek anlamını kaybetmeyen ve hediye edilene değer verildiğini kanıtlayan canlı bir simge. Kadınların çiçeklere karşı olan ilgisi de sanırım bundan kaynaklanıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çok romantiğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN