İrem nakil bekliyor

Antalya'da yaşayan 15 yaşındaki İrem Altuntaş, böbrek bekliyor. Bağış için çağrıda bulunan İrem, tek hayalinin okuluna geri dönmek olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 1.8.2014
Antalya'da yaşayan Ramazan (51) ve Fatma Altuntaş (44) çiftinin 15 yaşındaki kızları İrem Altuntaş, 9 yıl önce yüksek tansiyon şikayetiyle gittiği hastanede böbrek yetmezliği çektiğini öğrendi. Bir süre ilaç tedavisi gören İrem, 7 yıl önce diyalize girmeye başladı. Aile, nakil için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne başvurdu. Burada yapılan tetkiklerde hem annede hem de babada şeker hastalığı çıkınca nakil gerçekleştirilemedi.

HAFTADA 12 SAAT DİYALİZ

Sağlık Bakanlığının ulusal bekleme listesine yazılan İrem'e 7 yıl içerisinde kadavradan uygun böbrek bulunamadı. Hayatının en güzel yıllarında haftada 12 saat diyalize giren İrem, bir süre önce de kalp yetmezliği çekmeye başladı. Doktorlar, İrem'in sağlığınakavuşabilmesi için aynı anda kalp ve böbrek nakli olması gerektiğini bildirdi. Uygun kalp ve böbrek bulunması halinde İrem, Türkiye'de aynı anda kalp ve böbrek nakli yapılan ilk çocuk hasta olacak.

ORGAN BAĞIŞINA ÇAĞRI

Doktorlardan aldığı bilgiye göre organ bağışında düşüş olduğunu anlatan İrem Altuntaş, "Son 2 ayda dokuları bana uygun olan 8 kişinin beyin ölümü gerçekleşmiş ancak aileleri organlarını bağışlamamış. Her geçen gün ölüme bir adım daha yaklaşıyorum. Bu bağışlarla onlarca kişinin canı kurtulabilirdi. Sesimizi duysunlar ve organ bağışına destek versinler" diye konuştu. İrem, nakil olduktan sonra tek hayalinin okuluna dönmek olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İrem nakil bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN