Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Badak: Manavgat'a organize sanayi şart

Giriş Tarihi: 2.8.2014
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi, Antalya Milletvekili Sadık Badak, AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz ve yönetimi ile birlikte Manavgat'ta bir dizi ziyarette bulundu. Badak, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ile Manavgat İş Adamları Derneği, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi, Şoförler Odası, Pazarcılar Odası ve Ziraat Odası'nı ziyaret etti.

ÜRÜN TANITIM ÇABASI
Heyet, MATSO'da Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından ağırlanırken, oda çalışmaları hakkında bilgiler veren Boztaş, Manavgat ürünlerini markalaştırmak için çaba gösterdiklerini belirtti.

PORTAKAL PROJESİ

MATSO Başkanı Boztaş, Manavgat susamının ardından Manavgat portakalını tanıtarak markalaştırmak için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Badak ise MATSO'nun ilçe ekonomisinin yanı sıra bölgede yetiştiren ürünlerin markalaştırılması ve ticarete dönüştürülmesi konusunda başarılı çalışmalar yaptığını belirterek, ilçede yetişen yer fıstığının da dünyanın en kaliteli fıstıkları arasında olduğunu söyledi. Badak ilçede yetişen ürünlerin işlenebilmesi için Manavgat'ta bir organize sanayinin şart olduğunu ifade etti.

TARIM GELİRİ ARTMALI

MATSO'nun ardından ilçedeki esnaf odalarını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunan Badak, "Manavgat'ın Türk turizmi içerisindeki parasal değeri 5 milyar dolar civarında. Fakat tarım gelirleri 175 milyon dolar mertebesinde. Orantısız bir şekilde turizm büyümüş. Bu tabii memnuniyet verici. Memnuniyet verici olmayan tarımın bu kadar geride kalması. Tarım gelirini 2.5 milyar dolara yükseltebilmek için hep birlikte çalışmalıyız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Badak: Manavgat'a organize sanayi şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN