Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nakilli hastalardan anlamlı kampanya

Akdeniz Böbrek Hastaları ve Organ Nakli Derneği'nin böbrek hastası ve böbrek nakli olmuş üyeleri, engellilere tekerlekli sandalye alınabilmesi için 70 bin adet mavi kapak topladı

Giriş Tarihi: 2.8.2014
Akdeniz Böbrek Hastaları ve Organ Nakli Derneği üyeleri düzenledikleri kampanya ile engellilere tekerlekli sandalye alınabilmesi için 70 bin mavi kapak topladı. Diyaliz hastası ve böbrek nakilli olan dernek üyeleri yıl boyunca topladıkları kapakları Dernek Başkanı Mehmet Şahan'a teslim etti. Kapakları teslim alan Şahan, bu tür anlamlı kampanyalarının aralıksız süreceğini bildirdi. Böbrek nakli olan hastaların çok su tükettiğine de dikkat çeken Şahan, "İçini biz içiyoruz. Dışını engelli kardeşlerimize veriyoruz" açıklamasını yaptı.

6 BİN KAPAĞA BİR SANDALYE

Başkan Şahan, 6 bin mavi kapak karşılığına bir tekerlekli sandalye alındığını açıkladı. Topladıkları 70 bin mavi kapağı Akdeniz Üniversitesi Engelliler Birimi'ne teslim edeceklerini belirten Şahan, "Bizim amacımız engelli kardeşlerimize elimizden geldiğince katkıda bulunmak. Onlara her zaman katkı sunmak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nakilli hastalardan anlamlı kampanya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN