Yazılı Kanyon'da turizm havzası

Türkiye'nin ilk tescil edilen milli parklarından Isparta'nın Sütçüler ilçesindeki Yazılı Kanyon'da turizm havzası oluşturulacağı bildirildi

Giriş Tarihi: 2.8.2014
Türkiye'nin ilk tescil edilen milli parklarından Isparta'nın Sütçüler ilçesindeki Yazılı Kanyon'da Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) destekleri ile turizm havzası oluşturulacak. Isparta'nın Sütçüler İlçesi Köylerine Hizmet Götürme Birliği'nin alternatif turizm kapasitesini arttırma hedefiyle hazırlanan ve BAKA ile hayata geçirilecek projesinde; doğa sporları parkurları, dağcılık eğitim merkezi, macera parkı, konaklama yerleri yapılacak. Orman içinde 1 ile 3 kilometre arasında doğa sporları parkurları oluşturularak doğa yürüyüşü, dağ bisikleti, motosiklet, atv ve at safari için uygun hale getirilecek ve konaklama için de taşınabilir 30 metrekarelik 10 ahşap ev hizmet verecek.

BÖLGENİN ÖNEMLİ MARKASI

Isparta'nın Sütçüler ilçesinde marka değeri taşıyan Yazılı Kanyon Tabiat Parkı'nda alternatif turizm kapasitesinin geliştirilmesi için turistik aktivitelerin çeşitlendirilmesi ve turizmin yıla yayılmasına katkı için turizm havzası oluşturmayı hedefleyen projeyi Sütçüler Köylerine Hizmet Götürme Birliği adına Sütçüler Kaymakamı İdris Koç ile BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin imzaladı. Tuncay Engin, bölge turizmi için önemli marka değerlerden Yazılı Kanyon'a katkı sağlayacak proje için başarılar diledi.

12 AY TURİZME AÇIK OLACAK

BAKA'ya turizm ile diğer sektörlere verdiği desteklere için teşekkür eden Sütçüler Kaymakamı İdris Koç da, tarihi ve kültürel nitelikleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan, Hıristiyanların kutsal kabul ettiği St. Paul Yolu'nun da içinden geçtiği Yazılı Kanyon Tabiat Parkı için hazırlanan projenin hayata geçirilecek olmasından dolayı mutlu olduğunu kaydetti. Koç, "Yazılı Kanyon Havzası'nda halihazırda bulunan çadır kurma alanları düzenlenecek, Dağcılık Eğitim Merkezi'nde de iyileştirme ve geliştirme çalışması oluşturulacak. Orman içinde macera parkı kurulacaktır. Turistik faaliyetler zamansal olarak sadece yaz aylarında değil, yılın on iki ayı boyunca yapılacak. Projemizin diğer kamu ve özel kişi ve kurumlara örnek teşkil etmesini bekliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yazılı Kanyon'da turizm havzası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN