Beyaz Bayraklı tesisler 50 oldu

Giriş Tarihi: 3.8.2014

İl Gıda Güvenliği Eylem Kurulu tarafından işletmelere verilen Beyaz Bayrak sayısı 50'ye ulaştı

Antalya İl Gıda Güvenliği Eylem Kurulu'nun 2006 yılından bu yana gıda konusunda asgari teknik ve hijyen koşullarını yerine getirip sürekliliğini sağlayan işletmelere verdiği Beyaz Bayrak sayısı 50'ye ulaştı. 9 yıl önce başlayan uygulamaya şu ana kadar 244 işletme başvuruda bulundu. Yapılan denetimler sonucunda başvuru yapan 63 işletmenin Beyaz Bayrağı dalgalandıracak standartları yerine getirdiği tespit edildi. Daha sonra yapılan denetimlerde ise verilen 63 beyaz bayrağın 13'ü geri alındı.

2014'TE 9 YENİ BAYRAK

2014'ün ilk 7 ayında beyaz bayrak başvurusunda bulunan 32 işletme Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından 81 kez denetlendi. 32 işletmenin 9'unun gerekli teknik ve hijyen standartlarına sahip olduğu belirlendi ve Beyaz Bayrak ile ödüllendirildi. Beyaz Bayrak almaya hak kazanan fakat söz konusu standartların sürekliliğini sağlayamadığı belirlenen 4 işletmenin bayrakları ise geri alındı.

GEÇEN YIL İPTAL YOK

Geçen yıl içerisinde Beyaz Bayrak başvurusunda bulunan 43 işletmeyi 74 kez denetleyen ekipler 16 işletmeye Beyaz Bayrak verdi. Denetimlerine yıl boyunca devam eden ekipler Beyaz Bayrak alan 16 işletmenin koşulları yerine getirip sürekliliğini sağladığını yerinde tespit ettikleri için yıl içerisinde hiçbir işletmenin bayrağını iptal etmedi. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilen Beyaz Bayrak ödülünü almaya hak kazanan işletme sayısının yılsonunda kadar daha da artacağı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz Bayraklı tesisler 50 oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN