Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhsanoğlu'na İstiklal Marşı postası

Giriş Tarihi: 5.8.2014

AK Parti Gençlik Kolları, İstiklal Marşı'nın sözlerini karıştıran İhsanoğlu'na milli marşın sözlerini gönderdi

AK Parti İl Gençlik Kolları, Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun İstiklal Marşı'nın sözlerini Mehmet Akif Ersoy'un başka bir şiiri ile karıştırınca kendisine İstiklal Marşı gönderme kararı aldı. PTT Başmüdürlüğü önünde toplanan AK Partili gençler burada yaptıkları basın açıklamasının ardından Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Ankara'daki adresine özel olarak çerçeveletilmiş üzerinde marşın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un siluetinin bulunduğu bir İstiklal Marşı postaladı.

SİPARİŞ ADAY

AK Partili gençler adına açıklama yapan Gençlik Kolları İl Başkanı Hasan Bozdemir, İstiklal Marşı'nın sadece bir marş olmadığını aynı zamanda milletin hürriyeti ve istiklali olduğunu belirtti. İstiklal Marşı'nın her kelimesinde vatan uğruna canını veren şehit ve gazilerin emaneti olduğunu vurgulayan Bozdemir, "Türk milleti için bu kadar önem taşıyan milli marşımızı dahi bilmeyen biri şimdi sipariş üzerine bu milletin başına geçmek yani Reisi Cumhur olmak istiyor. Şaka gibi" dedi.

ÖĞRENSİN DİYE
İhsanoğlu'nun 5 dil bildiği halde Türkçe olan İstiklal Marşı'nı Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale Şehitleri şiiri ile karıştırdığını hatırlatan Bozdemir, "İstiklal Marşımızı öğrenmesi için çatı aday olarak deklare edilen Ekmelettin Mehmet İhsanoğlu'na milli marşımızı gönderiyoruz" dedi.

GAF REKORTMENİ
İhsanoğlu ve kendisini destekleyenlerin birlerinin isimlerini telaffuz ederken çok kez hata yaptıklarını anımsatan Bozdemir, "MHP Genel Başkanı Ekmeleddin Bey yerine 'Emsalet Bey', CHP Genel Başkanı ise 'Ekmeloğlu' demişti. Sipariş aday ise Kılıçdaroğlu'na 'Alemdaroğlu' demişti. Al birini vur ötekine. Kendilerine benzeyen birini uzun-yakın görüşmeler neticesinde bulmuşlar" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhsanoğlu'na İstiklal Marşı postası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN