Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AÜ ile ATSO işbirliği

ATSO ile AÜ arasında işbirliği kapsamında lisansüstü tez çalışmaları ile çözümüne ilişkin işbirliği protokolü imzalandı. Protokol ile Antalya'da bilimin teknolojiye katkısı hedefleniyor

Giriş Tarihi: 7.8.2014
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Akdeniz Üniversitesi (AÜ) arasında sektörlerin sorunlarının üniversite-iş dünyası işbirliği kapsamında lisansüstü tez çalışmaları ile çözümüne ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

TEKNOLOJİ VE BİLİM

AÜ Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, "Bugün, üniversitemiz ve ülkemiz adına çok hayırlı bir işe imza atıyoruz. Bilim insanlığın rehberidir, yol göstericisidir ve insanlığın hayatını güzelleştirecek en önemli araçtır. Bilginin mutlaka teknolojiye dönüştürülmesi ve ileri teknoloji üretimine geçirilmesi gerekir. İleri teknoloji elde ettiğiniz zaman da maliyet düşük, emek düşük ama katma değeri yüksek gelirler elde etme olanağına sahip olursunuz" diye konuştu. ATSO Başkanı Çetin Osman Budak ise, "Umarım bu işbirliği çalışmamız üniversitemizin dev adımlardan bir tanesi olur ve ülkemize önemli yararlar sağlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÜ ile ATSO işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN