Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel'den sandığa çağrı

AK Parti İl Teşkilatı seçim öncesi toplantı yaptı. Türel herkesin seçimlerde sandığa gitmesini istedi

Giriş Tarihi: 8.8.2014
AK Parti İl Teşkilatı 10 Ağustos'ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermek için bir araya geldi. Antalya Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, AK Partili ilçe belediye başkanlarının tamamı ve partililer katıldı.

GELECEĞE İMZA ATIN

Toplantıda konuşan Başkan Türel, seçimleri demokrasi bayramı olarak gördüklerini belirterek, "Türkiye'de ilk kez Cumhurbaşkanı'nı seçeceğimiz bir seçimi gerçekleştireceğiz. İleride çocuklarımıza torunlarımıza bu şerefi anlatacağız. 'Oyunu kullan tarihe geç' sloganı altında bu tarihi olaya herkesi davet ediyoruz. Her seçim Türkiye'nin geleceğine atılmış bir imzadır" dedi.

HEDEF 2023

Geçen yıllar içerisinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Türkiye'yi karıştırmak isteyenler tarafından kullanıldığını hatırlatan Türel, "Birileri Türkiye'nin dünyanın en büyük devletlerinden biri olmasını istemeyebilir. Biz bu oyunları milletimizin desteği ve birliğimiz ile her zaman bozmayı başardık. Hedef 2023 sloganı içi boş bir şey değil. Üzerine sayfalarca kitap yazılabilir. Türkiye biz göreve geldiğimizde dünyanın 27'inci büyük ülkesiydi bugün 17'nci büyük ülkesi konumuna geldi. Hedef 2023 ise hedef güçlü Türkiye ise dünyanın ilk 10 büyük ülkesi arasında yer almamız gerekiyor. Milletin adamı sloganı basit bir slogan değildir. Milletin adamı milletin iradesi ile ortaya çıkmıştır. Türkiye'yi uzaktan kumanda ile sipariş adaylar ile yönetmek isteyenlere milletimiz en güzel cevabı pazar günü sandıkta verecektir" şeklinde konuştu.

ANTALYA'YA SON HEDİYESİ

10 Ağustos'ta sandığa gidip ilk kez Cumhurbaşkanı'nı seçmek için oy kullanacak olanların tarihe geçeceğini hatırlatan Başkan Menderes Türel, "Milletin adamının arkasında duranlar için bu seçimin başka anlamları olacak. Benim attığım oy ile Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanlığı makamına yolcu etmiştik diyeceğiz. 10 senelik siyasi hayatımda milletimize hizmet etmek için canımızı dişimize taktık. Bu süreçte Başbakanımızın Antalya'ya verdiği önemi en iyi bilenlerden biri olarak kendisine teşekkür ediyorum. Bizi Antalya konusunda hiç eli boş göndermedi. Daha geçen gün EXPO için uzatılacak raylı sistem çalışmalarını talimatları ile başlattı. Belki Başbakan olarak Antalyalılara verdiği son hediye bu olacak" ifadelerini kullandı.

İDDİALARI YALANLADI
Türel'in ardından söz alan İl Başkanı Köse, "Bu seçimlerde bir yerde ağır sıklet var diğer tarafta tüy sıklet var. Sokakta kimin kazanacağı değil Başbakan Erdoğan'ın yüzde kaç oy alarak kazanacağı konuşuluyor" dedi. Köse ayrıca kendisinin istifa ettiği ile ilgili iddialara da yanıt verdi. İstifa etmediğini, söylendiği gibi partinin MYK veya MKYK'unda görev alması gibi bir şeyin mümkün olmadığına dikkat çeken Köse, parti tüzüğünde il başkanlarının bu tür görevlere getirilmeyeceğinin açık bir şekilde yazdığını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel'den sandığa çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN