Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmde önce sağlık

Alanya'da turizm bölge dernek başkanları sağlık konusunu masaya yatırdı. ALTİD Başkanı Burhan Sili turistlerin ve Alanya halkının sağlığı için sorunlara çözüm bulunmasını istedi

Giriş Tarihi: 10.8.2014
Antalya'nın Alanya ilçesinde turizm bölge dernek başkanları, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği'nde (ALTİD) toplantı düzenleyerek çevre kirliliğinin turizme verdiği zararı ve turizm sağlığıyla ilgili alınması gereken önlemleri görüştü. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili öncülüğünde bir araya gelen turizm bölge temsilcileri toplantıda, sağlığı ilgilendiren tüm konuları masaya yatırdı. Toplantıya Alanya İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Mevlüt Sönmez ve Halk Sağlığı Uzmanı Laboratuvar Sorumlusu Okan Badıllıoğlu da katıldı.

HALK İÇİN DE ÖNEMLİ

ALTİD Başkanı Sili, turizm sağlığını yakından ilgilendiren altyapı çalışmalarını yönetmesi gereken kurumların ne kadar önemli bir görev üstlendiğinin bilincinde olmaları gerektiğini belirti. Sili, "Önlemler sadece turistler için değil şehirde yaşayan halkımızın sağlığı için de çok önemli" dedi. Toplantıda, Alanya merkezde otobüs transfer duraklarının oluşturulması, turistik tesislerde yayınlanan sanat eserlerinin telif hakları ve Alanyaspor'a maddi yardım konuları da konuşuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmde önce sağlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN