Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya Havalimanı 16 çevreci limandan biri

Giriş Tarihi: 13.8.2014
ICF Airports Antalya Havalimanı, Avrupa Havalimanları Birliği'nin (ACI Europe) "Karbon Akreditasyon" programında üçüncü etap olan "optimizasyon" seviyesine üçüncü kez ulaştı. Antalya Havalimanı'nın Türkiye'de bu seviyeye ulaşan ilk havalimanı olma özelliğinin yanı sıra Avrupa'da ise 16 havalimanından biri olarak Türkiye'yi temsil ettiği bildirildi.

SAYILI LİMANLARDAN

Seviye 3 belgesine sahip dünya yolcu trafiğinin yüzde 23,6'sını ağırlayan bu seviyede, akredite edilen Avrupa'daki bazı havalimanları arasında Frankfurt, Münih, Amsterdam, Zürih, Cenevre, Manchester, Roma, Heathrow, Brüksel, Charles de Gaulle, Orly, Farnborough ve Copenhag havalimanları bulunduğu belirtildi.

TÜRKİYE'NİN GURURU

Avrupa Havalimanları Birliği tarafından yapılan açıklamada; "Sürdürülebilir çevre stratejisi ve entegre yönetim sistemleri politikalarıyla İş Sağlığı ve Güvenliği, Kalite, Çevre ve Müşteri Memnuniyeti ve Şikayet Yönetimi alanlarında dört farklı TSE belgesine sahip havalimanı olan ICF Airports Antalya Havalimanı, bu seviyeye yükselerek Türk havacılık sektörünü 3. kez de Avrupa'da temsil ediyor" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya Havalimanı 16 çevreci limandan biri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN