Antalya CHP'de ipler gerildi

Seçimden beklediği sonucu alamayan CHP'de kazan kaynıyor. Sonucu başarı olarak göstermeye çalışan yöneticileri, partinin ileri gelenleri sert sözlerle eleştirdi

Giriş Tarihi: 14.8.2014
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde alınan başarısız sonuçlar birçok CHP'liyi rahatsız etti. CHP'li bazı milletvekilleri genel kurul çağrısı yaparak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet ederken, Antalya'da da aynı çağrılar yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.

GİDİŞAT KÖTÜ

Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı CHP'li Bekir Kumbul, seçimden önce yaptıkları uyarıların gerçek olduğunu belirterek, "Dediklerimiz harfiyen gerçek oldu. Çok çalıştıkları alınan oydan belli. En ciddi kamuoyu yoklaması seçimdir. AK Parti yüzde 42 oy almış, geri taraf ise yüzde 53'e düşmüş. HDP'de ise artış var. Benim gördüğüm çatının çöktüğüdür. Herkes aklını başına alsın. Gidişat kötü. Parti eğik düzlemde gitmeye devam ediyor. Bunu görmemezlikten gelmenin anlamı yok" dedi.

BAHANE SANAT OLDU

CHP eski İl Başkanı Özer Ülken de alınan başarısız sonuçların bir başarı hikayesi gibi gösterilmeye çalışılmasının partide bir hastalık haline geldiğini ifade ederek, şunları söyledi: "CHP'nin Antalya'da il yönetiminin rakamların gerçekliğini tersinden okuyarak, manipülasyon yaparak başarısızlığa kılıf ve bahaneler uydurması bir sanat haline geldi. Halbuki orada rakamlar bağırıyor, gerçekleri söylüyor. Özetle güneş balçıkla sıvanmaz. CHP bu yapıyla genel seçimlere girerse sonuç hüsran olur. Şu anki il başkanı 'Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından istifa edeceğim' diyordu. Verdiği hiçbir sözde durmayan bir il başkanına nasıl güvenebilir partililer."

FETHULLAHÇI ADAY ARTACAK

CHP eski İl Başkan Yardımcısı Mustafa Öztürk ise oy oranındaki düşüşe dikkat çekerek bu durumu başarı gibi göstermenin seçmenle alay etmek olduğunu söyledi. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun partinin öz adayı olmadığını söyleyen Öztürk, "İnsanlar sandığa gitmedi. Bir de kalkıp 'tıpış tıpış gideceksiniz' dediniz. Bizim oy vermemiz yetmiyor. Dışarıdaki vatandaşın da oy vermesi gerekiyor. Bu yapı ile gidilirse her ilde bir iki tane Fethullahcı milletvekili aday adayı görürsek şaşırmayız. Eğer siz bunu başarı diye yutturmaya çalışırsanız CHP'liler ile seçmenler ile alay etmek olur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya CHP'de ipler gerildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN