Köse'den muhalefete paralel yapı sorusu

AK Parti İl Başkanı Köse, Büyükşehir Meclisi'nde yaşananlardan sonra CHP ve MHP'nin paralel yapı ile neden işbirliği yaptığını açıklamasını istedi

Giriş Tarihi: 14.8.2014
AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Ağustos ayı toplantısında yaşanan tartışmaları değerlendirdi. CHP ve MHP'nin devlete karşı suç işlemiş bir örgüt ile işbirliği içerisinde olduğunu belirten Köse, bu işbirliğinin nedenlerinin kamuoyuna açıklanması gerektiğini söyledi.

HALLERİ İÇLER ACISI

AK Parti'nin paralel yapı ile topyekun bir mücadeleye girdiğini hatırlatan Köse, "Paralel yapı ile mücadele hükümetimizin bir görüşü olmaktan ziyade devletin bir tavrı haline geldi. Bu yapının devletin içerisinde bir takım illegal faaliyetler içerisinde olduğu ortaya çıktı. Sayın Başbakanımız topyekun hem teşkilatlar anlamında hem de devlet kurumları içerisinde paralel yapı ile ilgili bir mücadele başlatmış durumda. Bu mücadelenin sadece AK Parti tarafından yapılıyor olması da manidar aslında. Yıllarca bu yapının karşısında durmuş, bunları irticacı olarak nitelendirmiş CHP'nin, bu yapının başındaki kişi ile alakalı sürekli hakaret içeren sözler sarf eden MHP'nin bugün dönüp sadece AK Parti'nin karşısında diye savunması, kaldı ki buradaki ayrımı fark edemiyorlar, buradaki mesele AK Parti değil devlet meselesi. CHP ve MHP'nin durumu gerçekten içler acısı" dedi.

MUHALEFET OPORTÜNİST

Muhalefet partilerinin oportünist (olaylardan bencil avantajlar edinen bilinçli politika ve uygulama) tavır ile hareket ettiğine dikkat çeken Köse, "AK Parti'nin karşısında kim olursa olsun onun yanında yer alıp, onlarla birlikte hareket etmek şiarını edinmiş durumdalar. Son derece yanlış bir tavır. CHP'nin ilkelerine ve ortaya koydukları siyasi yaklaşıma da uymuyor. Hem CHP hem MHP bu konuda geçmişteki söylediklerine de uymayan bir tavır gösteriyorlar. Bunun nedenlerini sormak lazım. Dün kötü olan paralel yapı bugün neden iyi, bunu izah etmeleri lazım. Biz dün iyi iken bugün neden kötü olduğumuzu izah ediyoruz. Paralel yapı kendi bulunduğu mecrasından çıkarak ülkede darbe yapmaya kalkışmıştır. Kurumları ile okul ve dershaneleri ile televizyon ve gazeteler ile 17 Aralık'taki darbe girişiminin önemli bir ayağı olmuşlardır ve dolayısıyla devlete karşı bir suç işlemişlerdir. Bu anlamda biz de bu güne kadar olan ilişkilerimizi gözden geçirip bu noktadan sonra bir tavır ortaya koyduk. Gerekçemiz belli. Fakat dün bunlara en şiddetli şekilde hakaret edenler, irticacı diyen CHP ve MHP'nin bu gün neden onlarla birlikte hareket ettiğini, onların hizmetkarı haline dönüştüklerini açıklamaları gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köse'den muhalefete paralel yapı sorusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN