Esnafın melekleri

Giriş Tarihi: 16.8.2014

Türkiye'nin ilk Esnaf Sanatkarlar Odası Kadınlar Kurulu AESOB'da kurulup faaliyete geçti

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (AESOB) Türkiye'de bir ilke imza atarak 'AESOB Kadınlar Kurulu'nu oluşturdu. AESOB'a bağlı merkez ve ilçelerde bulunan odaların yönetim, denetim ve disiplin kurullarında görev alan kadın üyelerin katılımı ile oluşturulan 'AESOB Kadınlar Kurulu', ilk toplantısını Başkan Abdullah Sevimçok'un da katılımıyla gerçekleştirdi.

BAŞKAN ZUHAL AKSU OLDU

Kurulun başkanlığına bu kurulun oluşması için mücadele ederek oluşturma kararının alınmasında etkili olan Antalya Terziler Yorgancılar ve Kuru Temizlemeciler Odası'nın Denetim Kurulu Başkanı Zühal Aksu getirildi. Aksu, oluşturulan bu kurul sayesinde tüm esnaf kadınların sesi olacaklarını ve birçok görevde daha etkin olarak esnaflıktaki kadın faktörünü ön plana çıkaracaklarını söyledi.

AESOB'UN GÜLEN YÜZÜ

AESOB Başkanı Sevimçok ise AESOB'da 70 bin kayıtlı esnaf olduğunu ve sadece 15 bin kadarının kadın üye olduğunu belirterek, "Bu sayı 70 bine göre çok az ama Türkiye geneline bakarsak çok. Kadınlarımız hep perdenin arka tarafında kalıyorlar ve perdenin ön tarafına çok fazla geçemiyorlar. Biz de bu durumu biraz da olsa değiştirebilmek adına Antalya'da esnaf kadın kurulu ve platformunu oluşturma kararı aldık. Antalya'da bayan esnafın da olduğunu, söz sahibi olduğunu, etkili olduğunu herkese göstereceksiniz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnafın melekleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN