Manavgat'ta taşkına çözüm

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından 2011 yılı Ocak ayında temeli atılan Manavgat'taki Naras Barajı tamamlanarak su tutmaya başladı

Giriş Tarihi: 16.8.2014
Temeli 2011 yılı Ocak ayında atılan Manavgat Naras Barajı tamamlanarak su tutmaya başladı. 100 milyon 92 bin TL'ye mal olan barajda sona gelindi. DSİ Antalya 13 Bölge Müdürlüğü tarafından Naras Barajı'nda su tutma töreni düzenlendi.

SIKINTILAR BİTECEK

Vali Sebahattin Öztürk, DSİ Bölge Müdürü Turkay Özgür ve yetkililer düğmeye basarak barajın su tutmasının startı verdi. Naras Barajı'nın Manavgat'ta yaşanan taşkınları önleyeceğini ve kapalı borulu sulama sistemi ile sulanan tarım arazilerini arttıracağını ve Manavgat'ta yaşanan su baskınlarının artık yaşanmayacağını ifade eden Vali Öztürk, "Daha önce Naras Deresi'nden Manavgat Irmağı'na kontrolsüz su gelmekteydi. Su baskınları yaşanmaktaydı. Şimdi bu barajla birlikte Manavgat'ın su baskınına uğraması neredeyse imkansız hale gelmiştir. Bir başka önemli hususta 75 bin dekar yakın arazinin damlama sulama ve cazibe sulama ile sulanabilir haline gelmesidir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manavgat'ta taşkına çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN