Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşporta gözlük gözlere zarar

Giriş Tarihi: 17.8.2014
Erdem Optik sahibi Optisyen Ertaş Dayan güneş gözlüğü kullanırken bilinmesi gerekenleri anlattı. Güneş gözlüklerinin günümüzde genellikle güneş ışınlarının göz kamaştırıcı etkisinden korunmak için ya da şık bir aksesuar olarak kullanıldığını belirten Optisyen Ertaş Dayan, "Ancak güneş gözlüklerinin çok daha önemli olan asıl görevi, gözleri güneşin yaydığı ultraviyole ya da diğer ismiyle morötesi ışınların göze verebileceği hasarlardan ve neden olabileceği ciddi göz hastalıklarından korumaktır" diye konuştu.

RETİNAYA ZARAR VERİR

Sağlığımız için sayısız faydası bulunan güneş ışınlarının, bazı durumlarda cildimize ve özellikle de gözümüze zarar verebildiğini hatırlatan Dayan, "Güneşten kaynaklanan ultraviyole (UV) ışınları gözün mercek ve retinasına zarar vererek, çocukların ve erişkinlerin erken yaşlarda katarakt olmasına ve görmesini etkileyecek başka rahatsızlıklar yaşamasına neden olabilmektedir. Bu nedenle güneşe çıkarken gözlerin aşırı güneşten korunması çok önemli" dedi.

SERTİFİKALI ÜRÜN ALIN
İşporta ve marketlerden kalitesiz, sertifikasız, gözümüze zarar veren güneş gözlüklerinin alınmaması gerektiğini söyleyen Optisyen Ertaş Dayan, gerek kendi mağazaları gerekse diğer optik mağazalarında uygun kampanyalarla her cebe uygun fiyatlarda kaliteli, sertifikalı güneş gözlüğü almanın mümkün olduğunu kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşporta gözlük gözlere zarar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN