Evlilik yaşı yükseldi

TÜİK Antalya Bölge Müdürlüğü'nün verilerine göre Batı Akdeniz'in en yaşlı gelin ve damatları Antalya'da. Evlilik yaşı erkeklerde 30'u geçiyor

Giriş Tarihi: 18.8.2014
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Antalya Bölge Müdürlüğü'nün 2013 yılı verilerine göre Antalyalı erkek ve kadınlar evlenmek için hem Türkiye hem de Batı Akdeniz ortalamasına göre 1,5 yıl daha fazla bekliyor.

EN GENÇ EVLİLİK ISPARTA'DA

Türkiye genelinde erkeklerin evlenme yaşı 28,9 olarak tespit edilirken Antalyalı erkekler evlenmek için 30,5 yaşını, kadınlar da rüyalarını süsleyen gelinliği giymek için 26,4 yaşını bekliyor. TÜİK verilerine göre kadınların Türkiye genelindeki evlilik yaşı 25. Batı Akdeniz'in evliliğe en düşkün erkekleri ise Isparta'da yaşıyor. Ortalama 28,4 yaşında dünya evine giren Ispartalı erkeklere karşın Burdurlular 29,3 yaşına kadar beklemeyi tercih ediyor. Batı Akdeniz'in en genç gelinlerinin de Isparta'da olduğunu belirleyen istatistiklere göre 24,9 yaşında mutlu sona ulaşmayı başaran Ispartalı kadınları, 25 yaş ortalaması ile Burdurlu kadınlar takip ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlilik yaşı yükseldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN