5 cumhurbaşkanı 7 başbakan gördü

Giriş Tarihi: 20.8.2014

Turgut Özal'ın cumhurbaşkanlığı zamanında temeli atılan ve bugüne kadar tamamlanamayan Isparta Kültür Merkezi binası faaliyete geçeceği günü bekliyor. Yeni ihale yapılması gündemde

Isparta Süleyman Demirel Eğitim Kompleksi içinde yer alan Kültür Merkezi inşaatı, yıllara inat yıkılmamak için direniyor. 1993 yılında temeli atılan ve bugüne kadar bu şekilde gelen bina kaderine terk edilmiş durumda.

FİRMA YASAKLI ÇIKMIŞTI

Isparta tarihinin önemli bir bölümüne şahitlik yapan Kültür Merkezi inşaatı için tamamlanamadığı gerekçesiyle 2008 yılında yeniden ihaleye çıkılmıştı. İhaleyi kazanan firmanın yasaklı olması nedeniyle, yapılan ihale iptal edilince iş tekrar başlanamadı. Günümüze kadar hala inşaat halinde duran ve milyonlarca liranın yatırıldığı Kültür Merkezi hala bitirileceği günü bekliyor. Yıllar içinde Isparta Belediyesi'ne devredilen ve ekonomik olmadığı gerekçesiyle tekrar Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devri yapılan bina için yeniden ihale yapılacağı öğrenildi.

5'İNCİ CUMHURBAŞKANI
Öte yandan Kültür Merkezi inşaatının temelinin atıldığı 1993 yılında Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Turgut Özal'dı. Temelin atıldığı günden bu yana inşaat, Recep Tayyip Erdoğan'ın da seçilmesiyle birlikte 5 cumhurbaşkanı görmüş oldu. İnşaat bu süreçte 7 de Başbakan gördü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 cumhurbaşkanı 7 başbakan gördü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN