Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırcami planı Kasım'da

Giriş Tarihi: 20.8.2014

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, daha önce Ekim'e yetişeceğini söylediği Kırcami planının Kasım ayında meclise geleceğini duyurdu

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalyalı basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Lara Balık Evi'nde gerçekleşen toplantıda göreve geldikleri günden bu yana sürdürdükleri çalışmalar hakkında bilgi veren Uysal'a yardımcıları ve meclis üyeleri eşlik etti. Konuşmasına halen çalışmaları süren Kırcami planları ile ilgili bilgi vererek başlayan Uysal, planların en geç Kasım ayı meclisinde görüşülüp karara bağlanacağını söyledi. Uysal daha önce muhtarlarla bir toplantı yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes türel'in kendisini araması üzerine planın Ekim meclisine yetişeceğini söylemişti.

REFERANDUM

Toplantıda park, yol, asfalt, pazar yeri ve kaldırım çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiğini aktaran Uysal, Meltem Çarşısı'nın faaliyet alanını belirlemek için bir referandum yaptıklarını mahalle sakinlerinin isteği doğrultusunda bir proje gerçekleştireceklerini söyledi. Muratpaşa'nın tamamının 2016 yılı sonunda doğalgaza kavuşacağını anlatan Başkan Uysal, tüm ilçe halkına yüzme öğretmek için çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

FALEZLERDEN DENİZE

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Uysal, falezlerden denize girilmesine olanak tanıyacak 7 noktada çalışmaların sürdüğünü, projelerinin ilk Koruma Kurulu toplantısında ele alınacağını söyledi. Uysal ayrıca Kaleiçi'nin güzelleşmesi için girişimlerde bulunduklarını ve bir Kaleiçi Kullanım Şeması oluşturduklarını söyledi.

CEMAATLER BU ÜLKENİN GERÇEĞİ
Büyükşehir Meclisi'nde paralel yapıya yakınlığı ile bilinen okul ile ilgili yaşanan tartışmalar hakkında da düşüncelerini açıklayan Uysal, şunları söyledi: "20 yıldır faaliyet gösteren bir okul. Milli Eğitim'in oluru ve oy birliği ile değişiklik yapılıyor. Sonra ülke siyasetinde değişiklik oluyor. Biz de AK Parti'nin görüş değişikliğine katılıp devam eden bir durumu, AK Parti'nin talimatı ile fikirlerimizi mi değiştirelim? Cemaatler bu coğrafyanın yüzyıllardır bir gerçeğidir. CHP'nin cemaatleri 'tu kaka' ilan etme gibi bir yaklaşımı söz konusu değildir. Biz oranın kimin olduğu ile ilgili değiliz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırcami planı Kasım'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN