Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyenin işini yabancılar yaptı

SABAH Akdeniz'in 'Rezaletin fotoğrafı' haberinin ardından piknik alanı ve plajda biriken çöpler, Eğirdir'e gelen konuk yabancı öğrenciler tarafından temizlendi

Giriş Tarihi: 21.8.2014
SABAH Akdeniz'in Fethiye Körfezi manzarasını gören seyir terasları ve 5 yıldızlı otellere giden yollar ile Eğirdir'in Bedre Koyu'ndaki çöp rezaletini ortaya koyan haberinin ardından temizlik çalışması yapıldı. Ancak bu çalışma yetki alanındaki belediyeler tarafından değil, Eğirdir ilçesinde bulunan yabancı öğrenciler tarafından gerçekleştirildi. Eğirdir gölü plajının içler acısı durumuna şahit olan öğrenciler ellerine çöp poşetlerini alarak temizliğe başladı.

7 ÜLKEDEN 20 ÖĞRENCİ

Eğirdir Belediyesi organizasyonu ile Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampı programı ile İspanya, Japonya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Güney Kore, Rusya ve İtalya'dan ilçeye gelen 20 öğrenciye Eğirdir'den de 15 öğrenci katıldı. İlçeyi gezen, tarihi ve doğal güzelliklere hayran kalan yabancı öğrenciler, biriken çöp yığınlarını ve kirletilen plajları görünce sosyal sorumlulukları gereği temizlik yapmaya başladı.

40 TORBA ÇÖP ÇIKTI
Kamp programı çerçevesinde önce şehir turu, sonrasında Yazılı Kanyon'a giden grup Plaj Mahallesi Nafiz Yürekli piknik alanını da temizledi. Hafta sonu sıcakların artması ile birlikte soluğu piknik alanında alan ailelerin kirlettikleri yerleri temizleyen yabancı öğrencilerin bu hassasiyetini gören halk da örnek etkinliğe destek verdi. 40 büyük çöp torbası atık toplayan grup, çöp yığınlarıyla fotoğraf çektirip halka sosyal mesaj vermeyi de unutmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyenin işini yabancılar yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN