Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez'de tapu sevinci

Kepez Belediyesi, 2B engelinin kalktığı mahallelerde gecekondusu bulunan 843 hak sahibinin, tapu tahsis işlemlerini tamamladı. 660 dosya da inceleniyor

Giriş Tarihi: 21.8.2014
Kepez Belediyesi, 2B ile ilgili mülkiyet probleminin çözümüyle birlikte 2B alanları dışında kalan belediye ait parsellerde, gecekondusu bulunan hak sahiplerine tapularını vermeyi sürdürüyor. Dosya toplama işlemleri tamamlanan, Encümen kararı çıkan Erenköy mahallesinde 18, Çamlıbel mahallesinde 692, Esentepe mahallesinde 120 ve Göçerler mahallesinde 13 olmak üzere toplamda 843 hak sahibine tapu tahsisi yapıldı. Yine bu 4 mahallede 127 adet belediye hissesi satışı gerçekleştirildi.

DOSYA TOPLANIYOR

Ayrıca 4 mahallede 660 kişiye ait dosyaların incelenmesi ise devam ediyor. Bu hak sahiplerinin işlemleri bittiğinde 4 mahallede 1503 kişiye tapu tahsisi yapılmış olacak. Kazım Karabekir, Yavuz Selim ve Kütükçü mahallelerinde ise hazineden belediyeye devri yapılan parseller içerisindeki, gecekondu sahiplerine tapu tahsisi yapılabilmesi için de dosya toplama işlemleri sürüyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hükümetle el ele vererek Kepez'de kangrenleşen mülkiyet ve özellikle 2B problemini çözdüklerinin altın çizerek, "Antalya'nın kanayan yaralarından bir tanesi de Altınova'nın imar problemini çözme sözümüzü de tuttuk. Kepez'in hangi yerinde mülkiyet problemi varsa çözdük. 2B problemi 1981'den beri sorundu. Bunu çözmek seçim vaadimizdi. Kepez'de artık 2B problemini Kepez'in tarihi karanlık sularına gömdük. Şimdi 2B'nin olduğu mahallelerde artık tapu sevinci yaşanıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez'de tapu sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN