Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali'den 10 numara karar

Antalya Valisi Öztürk, vatandaşın can güvenliğini tehlikeye atan kaçak akaryakıt ve 10 numara yağ kullanımının engellenmesi için talimat verdi

Giriş Tarihi: 22.8.2014
Akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Sebahattin Öztürk başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ahmet Yurdagül, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Karakaya ile ilgili kurumların yetkilileri katıldı. Vali Öztürk, akaryakıt kaçakçılığının vergi kaybına ve haksız rekabete neden olduğunun ve doğaya ciddi manada zarar verdiğinin altını çizerek, önemli bir konunun da 10 numara yağ kullanımı konusu olduğuna değindi.

TEDBİRLER ALINDI

Vali Öztürk, akaryakıt kaçakçılığı ve 10 numara yağ ile mücadelenin daha etkin olarak yürütülebilmesi için ilgili kurumların teknik donanımlarının, alınan 3 egzoz emisyon aracı ile arttırıldığını ifade etti. Vali Öztürk, 10 numara yağ kullanımının engellenmesi için gerekli olan bütün denetim ve cezai işlemleri sonuna kadar kullanmaları amacıyla kurum müdürlerine talimat vererek, vatandaşların can güvenliği ve şehrin hava kirliliğinin engellenmesi için her türlü tedbiri alacaklarını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali'den 10 numara karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN