Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aktarmasız ulaşım dönemi başladı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Antalya'nın toplu taşıma sisteminde aktarmasız ulaşım dönemini başlattıklarını duyurdu

Giriş Tarihi: 25.8.2014
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kentte aktarmasız ulaşım dönemini başlattıklarını açıkladı. Yeni sistemle Antalyalılar istediklere yere tek otobüs ile gidebilecek. Aktarmanın ise teknik nedenlerle çok az hatta yapılacağı ve bu hatların yüzde yirmiyi geçmeyeceği bildirildi. Bu hatlarda da en fazla bir aktarma yapılacağı duyuruldu.

AKTARMA ARTIK YOK

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yeni yaptıkları düzenleme ile bütün vatandaşların Antalya'nın kırsal kesiminden merkeze, hastanelere, otogara aktarmasız bir şekilde ulaşmasını sağlayacaklarını belirterek, "Bugünden itibaren Antalyalı vatandaşların yüzde 80'i aktarmasız ulaşımla kentin doğusundan batısına ulaşabilecek. Bazı hatlarda yüzde 20'sini geçmeyecek şekilde teknik nedenlerle en fazla bir araç değişimi söz konusu olacak. Geçmişte olduğu gibi çok kısa mesafelerde iki ya da 3 araç değiştirmek zorunda kalınmayacak" dedi. Yerel seçim çalışmaları sırasında Antalyalılar, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'den aktarmalı ulaşım dönemini bitirmesini istemişti. Türel'in ziyaret ettiği Toptancı Hal'de çalışan bir kadın "Senden tek bir şey istiyorum. Aktarmalı ulaşımı kaldır. Özellikle ihtiyarlarımız tek başına hastaneye gidemiyor. Bir yerden bir yere gitmek için 3 otobüs değiştiriyoruz. Başka da bir şey istemiyorum" demişti. Yeni dönemde otobüs hatlarını güzergahları değişmeden mevcut güzergahlarına yeni hizmet alanları eklendi. Ayrıca bir saat içinde ikinci binişlerin ücretsiz olması uygulaması devam ediyor. Yeni hat sisteminde aktarmalar kaldırılmadan, aktarma ihtiyacı en aza indirgendi. Antalyalıların çok sevdiği KL08 ise değişmedi.

AKTARMASIZ HATLAR


AKSU-PINARLI-ALTINOVA
517 ve 517A nolu araçlar AC-03 nolu hatta ilave edilerek AC-03A numarası ile hizmet vermeye başladı (AC-03 nolu hatta ise değişiklik yapılmadı). AC-42 nolu hat TC-45 nolu hat ile birleşerek kendi güzergahında bir değişiklik olmadığı gibi TC-45 nolu hattın hizmet verdiği bölgeye de artık TCP-45 ile ulaşabilecek.

MEYDAN AKTARMASI BİTTİ

530 nolu hat TC-46 nolu hatla yine aynı şekilde birleşerek her iki bölgeye TCS- 46 numarası ile hizmet vermeye başladı. Bu bölgeden daha önce sadece Meydan aktarma merkezine kadar ulaşabilen vatandaşlar artık ikinci bir aktarmaya ihtiyaç duymadan şehir merkezi, hastane üniversite gibi hizmet bölgelerine ulaşabilecekler.

VARSAK SÜTÇÜLER -HAL

CV44 nolu hat ile LC-54 nolu hat ile birleşerek, VML-54 numarası ile Lara- Ermenek bölgesine kadar hizmet verecek. VL-62 numaralı hat ile LC55 nolu hat birleşerek yine Lara bölgesindeki hizmet alanı arttırıldı. VT-72 numaralı hat 524 nolu hat ile birleştirilerek şehir merkezinden Düden Şelalesi ve Kurşunlu şelalesine aynı hat ile erişim sağlandı.

BAZI HATLAR UZATILDI

UC-11, LC70 (GCK-60), 504 (GCD-52), KC33, UC32, KC34, MF40, KC35, DK38 nolu hatlar Sarısu depolama (Kadınlar Plajı) son durak olmak üzere uzatıldı. 507, 508, 521, 522, levha numaralı hatlarda gerekli görülen bazı revizyonlar ile hatlar uzatıldı ve 507-508 nolu hatların otogara, 521 ve522 nolu hatların ise devlet hastanesi ve şehir merkezi meydan erişimi sağlandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aktarmasız ulaşım dönemi başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN