Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Işık YARGIN: Bir kova buzlu su

Giriş Tarihi: 25.8.2014
Ayn Rand Amerikalı felsefi roman yazarı. O her zaman kapitalizm idealini savundu ve bu sistemden vazgeçilmemesi gerektiğini üşenmeden tekrarladı.
O'na göre ''İnsan önce Tanrı'nın tutsağıydı. Zincirlerini kırdı. Sonra kralların tutsağı oldu. Yine zincirlerini kırdı.
Sonra doğumunun, teninin, ırkının tutsağı oldu. Yine zincirlerini kırdı. Artık hiç kimsenin tutsağı olmamalı'' Bütün zamanların en çok satan kitabı 'Atlas Shrugged'ı 1957'de çıkardı. Amerika'yı İncil'den sonra en fazla etkileyen kitap olduğu biliniyor ve kitap çıktığı günden beri her yıl 200.000 satıyor.
Rus olan ve asıl adı Alişya Rosenbaum olan Ayn Rand 1926 yılında Amerika'ya geldi. Bu kadın filozofa: "İnsanın kendi yaratıcılığını ortaya koyma hakkı hiçbir zaman engellenemeyecek.
Düşüncemin vardığı son nokta budur" dedirten rüzgar doğduğu coğrafyadan mı?
Yoksa Amerika mı?
Bir Amerikan hayranlığı izlenimi vermeyi asla istemem ama işte yine farklı bir kampanya ile ALS hastalığına dikkat çeken "yaratıcı" kampanyanın menşei Amerika olunca Ayn Rand'ın etkilendiği rüzgarın Amerikalı olduğunu söyleyesim var.
Zaman hızlandı mı? Ahir zaman mı?
Ay! Hiçbir şeye yetişemez oldum… vs nidalarından vazgeçme zamanındayız.
Aylar, yıllar verdiğin senin hayatının çok önemli zamanını alan bir şeyi, yeni fikrini, vizyonunu, hayallerini, gelecek kurgunu artık 5 dakikada anlat devrindeyiz.
ALS kampanyası salt hastalığın fark edilmesi, bağış toplanmasının yanı sıra 5 dakika ile kendilerini ifade etmek arasına sıkışanlara ders niteliğinde. İnsanoğlu zincirlerini kırmaya devam ediyor. Zamanın tutsağı olan insanoğlu bu zinciri de kırıyor.
İnsanoğlu bu kampanyayla zamana da meydan okuyor. 3 kişinin ismini söyle, Zuckerberg ve Gates gibi yaratıcı ol ve tüm dünyayı avucunun içine al.
Bir kova buzlu su ile insanoğlu kendi yaratıcılığını ortaya koyma hakkını kullanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Işık YARGIN: Bir kova buzlu su
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN