İbradı'da sanat günleri

Giriş Tarihi: 28.8.2014

Sanat günleri İbradı'ya hareket getirdi. ARTOROS adı verilen çalıştayda değişik mekanlarda kurulan atölyelerde farklı sanat eserleri sergileniyor

Antalya'nın İbradı Belediyesi, Aktivis Sanatçılar Derneği, Ürünlü Sosyal Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği'nin ortaklaşa organize ettiği Uluslararası Alternatif Turizm Kültür Sanat Çalıştay ve Festivali (ARTOROS) Antalya'nın İbradı İlçesi'nde başladı.

İLK KEZ DÜZENLENDİ
Bu yıl ilki düzenlenen çalıştayda sanatçılar anıt ağaç Arapastık Kestanesi, Yörük Ali Konağı, Muammer Aksoy Kültür Evi, Ürünlü Köyü sokakları başta olmak üzere pek çok ayrı mekana kurdukları atölyelerde resimden müziğe heykelden, el sanatlarına pek çok sanat dalında workshop yaptılar.

SANATSAL ETKİNLİKLER
Gün boyu devam eden ve İbradi halkının yoğun ilgisini ve beğenisini kazanan ARTOROS kapsamında düzenlenen Neslihan Yazıcılar ile Ümit Yaşar Işıkhan'ın sunuculuğunu yaptığı etkinlikte emeği geçenlere çeşitli hediyeler verildi. Fotoğraf sanatçıları Cengiz Karlıova, Erkan Kalenderli, İbrahim Göksungur'un fotoğraf sunumları yaptığı gecede Reona Takashi ve Arzu Gök, Karacaoğlan müziklerini yorumladı. Etkinlik kapsamında pek çok sanatçının şiir dinletisi sunduğu gecede ayrıca piyano sanatçısı Arda Karaoğlu ile birlikte Türk şarkılarını caz yorumu ile söyleyen sanatçı Sevil Esen büyük beğeni topladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbradı'da sanat günleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN