Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Raylı Sistem' için sandığa çağrı var

Büyükşehir Belediyesi, 200 milyon liralık dev projeyi halka soruyor. Başkan Türel söz verdiği gibi, EXPO-Meydan raylı sistem hattı için sandık kuruyor. Referandum Pazar günü

Giriş Tarihi: 28.8.2014
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 200 milyon liralık dev projeyi halka soruyor. Başkan Türel seçimlerden önce söz verdiği gibi, EXPOMeydan raylı sistem hattı için sandık kuruyor. Güzergah üzerinde bulunan 20 mahalle, 31 Ağustos Pazar günü, sandığa giderek raylı sistem için oy kullanacak. Vatandaş istemezse, sadece Antalya'nın değil tüm Türkiye'nin en büyük projelerinden biri iptal edilecek. Başkan Türel, vatandaşları Pazar günü yapılacak referandumda oy kullanmaya davet ederek, "Pazar günü yapacağımız oylamayla belki de Antalya'dan Avrupa'ya ve dünyaya katılımcı yönetim neymiş bunun en güzel örneğini göstereceğiz" diye konuştu.

REFERANDUMA DAVET

Türel, raylı sistem güzergahındaki Yeşilova ve Kızıltoprak'ta mahalle toplantıları düzenleyerek, vatandaşları referandumda oy kullanmaya davet etti. Toplantılara, Yeşilova, Mehmetçik, Topçular, Tarım, Yeşilova, Yenigöl, Yeşilköy, Kızıltoprak ve Meydan Kavağı muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Antalya'ya çağ atlatacak dev projeyi vatandaşlara anlatan Türel, referandum hakkında bilgi verdi.

ANTRAY 50 BİN KİŞİ TAŞIYOR

Antalya'nın en önemli tarihi yatırımlardan bir tanesini yapmak için kolları sıvadıklarını vurgulayan Türel, "Geçmişte Antalya'da hafif metro dediğimiz bir kısmı yer altında bir kısmı cadde tramvayı olan sistemi devreye soktuk. O dönemde eleştirildim, sitemlere maruz kaldım. Bugün her gün 50 bin kişi, zaman zaman seçim kaybetmemize vesile olarak gösterilen bu raylı sistemde taşınıyor. Bugün gelinen noktada yaptığımız işlerin vatandaşlarımızın hayrına yararına olduğu ortaya çıktı" dedi.

HALK NE DERSE O YAPILIR

Geçmişte edindiği tecrübeleri bugün daha farklı bir noktaya taşıyan, değişen Menderes olarak Antalya'da büyük proje adına ne varsa önce vatandaşlara soracağını ifade eden Türel, "Bana yap diyorsanız sizin hizmetkarınız olarak, elimizden ne geliyorsa yaparız. Ama biz bu hizmeti, yatırımı istemiyoruz, bizim rahatımızı kaçırabilir diyorsanız o da başımın üstüne. O zaman vatandaş bu yatırımı istemiyormuş deriz, başka bir hizmetle uğraşırız ve yolumuza devam ederiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Raylı Sistem' için sandığa çağrı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN