Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya eğitime hazır

Antalya Milli Eğitim Müdürü Gülay, yeni öğretim yılına hazır olduklarını belirterek öğrenci ve öğretmenlere başarı diledi

Giriş Tarihi: 30.8.2014
Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, 15 Eylül'de başlayacak olan 2014-2015 eğitim- öğretim yılı öncesinde tüm öğretmen ve öğrencilere başarı diledi. Antalya'nın başarılı bir öğretim dönemi geçirmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Gülay, "Her yıl 80 il ve 40 ayrı ülkeden gelen 20 bine yakın çocuk bizim okullarımızda eğitime dahil oluyor. Ekip halinde gerek okullarımızın onarımı gerek dersliklerin yapımı gerekse göçle gelen öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak adına yıllık 600 civarında derslik hazırlamak gibi çok ağır yükümlülüklerimizin olduğunu biliyoruz ve gece gündüz çalışıyoruz" dedi.

OKUL DIŞI EĞİTİM

Antalya'nın eğitimde çok başarılı bir il olduğunun altını çizen Gülay, "Okullarımızda kitap okuma, çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları, sosyal ve sportif faaliyetler ile uğraşmaları konusunda yoğun çaba sarf ediyor ve birçok proje uyguluyoruz. Bunun sonucunda da başarılı olan çocuklarımızı ödüllendiriyoruz. Ancak çocuklarımız 185 gün okulda kalıyor yılın yarısına yakın günde evinde veya dışarıda kalıyor. Biliyorsunuz eğitim aileden alınır öğretim okulda verilir. Biz eğitim konusuna da el atmak için ailelerin vereceği eğitim konularını irdelemek için Değerler Eğitimi bakımından çok ciddi bir şekilde çalışıyoruz. Sevgi, saygı, doğa sevgisi, paylaşım gibi konular her ay mutlak suretle işlenecek ve bunların önemi çocuklarımıza anlatılacak" şeklinde konuştu.

FİZİKİ KAPASİTE

81 il arasında sıralama yapıldığında Antalya'nın birçok değerde ilk 10'larda yer aldığına dikkat çeken Gülay, fiziki kapasiteyi arttırmak için yatırımların süreceğini söyledi. Fiziki kapasitenin başarıyı yüzde 13 oranında etkilediğini ifade eden Gülay, "Biz o binaların içerisinde farklı şehirlerden, farklı kültürlerden, dünyanın farklı ülkelerinden gelen çocuklarımızı özellikle iyi bir insan olarak ve akademik eğitimde başarılı bir insan olarak yetiştirme gayreti içerisindeyiz. 2014-2015 eğitim dönemine hazır gireceğiz. Öğrenci ve öğretmenlerimiz ile birlikte başarıyı yine göğüsleyeceğiz. Tüm Antalya'ya eğitime destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. 2014-2015 eğitim öğretim döneminin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Isparta'ya 970 bin kitap geldi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilere ücretsiz kitap dağıtımı uygulaması kapsamında 970 bin kitap Isparta'ya geldi ve il genelindeki tüm okullara dağıtıldı. 15 Eylül'de öğrenciler kitaplarını masalarında bulabilecek. Isparta İl Milli Eğitim Müdürü İlyas Can, Bakanlığın uygulaması kapsamında 970 bin ücretsiz kitabın Isparta'ya geldiğini ve dağıtıma başlandığını bildirdi. Can, bu sene ilk ve ortaöğrenimin yanı sıra özel okullarda da kitapların ücretsiz dağıtılacağını belirtti. Can, ücretsiz kitap dağıtımında ihaleye çıkılmadığını, kitapların Milli Eğitim imkanları doğrultusunda tüm il geneline dağıtıldığını açıkladı.

İHALELER YAPILDI
Öte yandan taşımalı eğitim için ihalelerin yapıldığını da kaydeden Can, merkezde 276 ilkokul, 442 engelli, bin 423 lise öğrencisinin bu yıl taşımalı eğitim kapsamında bulunduğunu bildirdi. Can, il genelinde ise 4 bin 196 ortaöğretim, 3 bin 143 ilköğretim düzeyinde öğrencinin taşımalı eğitim göreceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya eğitime hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN