Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'nın gururu

AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, çok büyük bir gururu Antalya'ya yaşattı. Çavuşoğlu, Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan 62'nci Hükümetin Dışişleri Bakanı oldu

Giriş Tarihi: 30.8.2014
Recep Tayyip Erdoğan'ın halk tarafından Cumhurbaşkanı seçilmesi ile başlayan sürecin sonunda Antalya büyük bir gurura erişti. AK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık görevini Erdoğan'dan devir alan Ahmet Davutoğlu, yeni bakanlar kurulunda Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'na çok önemli bir görev verdi. Çavuşoğlu, Ahmet Davutoğlu Başbakanlığı'nda kurulan 62'nci hükümetin Dışişleri Bakanı oldu.

ŞEREFLİ BİR GÖREV
Cuma namazı için geldiği Kocatepe Camii'nde bir açıklama yapan Mevlüt Çavuşoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kendisine duydukları güvenden dolayı teşekkür etti. Çavuşoğlu, "Önemli bir görev, şerefli bir görev. Tüm görevlerimizde ülkemiz için elimizden geleni yaptıysak, bu zorlu görevde de gece gündüz çalışarak hem bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz hem de ülkemiz için dış politikamız için çalışacağız" şeklinde konuştu.

BÜYÜK BİR ŞANS
Çavuşoğlu'nun Dışişleri Bakanı olması Antalya'da büyük bir sevinç ve gurur kaynağı oldu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Çavuşoğlu'nun Dışişleri Bakanı olarak görevlendirilmesinin Antalya'nın bundan sonraki en büyük şansı olacağını ifade ederek, "Biz Antalya olarak çok mutluyuz. Onur duyduk. Kabinenin en önemli bakanlıklarından birini Antalya'nın bağrından çıkmış bir Yörük çocuğuna, kendi deyimi ile 'Koyunu da güderiz Avrupa'yı da yönetiriz' diyen Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'na tevdi edilmesi şehrimiz adına gurur vericidir. Ayrıca Sayın Başbakanımızın böyle bir görevi bir Antalya Milletvekiline vermesi Antalya'ya gösterdiği önemin bir sonucudur. Sayın Çavuşoğlu, bu güne kadar dış politikada yürüttüğü çok önemli görevlerini başarı ile sürdürmüş şimdi de Türkiye dış politikasının bir numaralı ismi olarak da en iyi şekilde değerlendirerek ülkemizi en iyi şekilde temsil edecektir. Hayırlı olsun" dedi.

TOROSLARIN EVLADI

AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Antalya'nın mükafatlandırıldığını belirterek, "Çok mutlu ve çok sevinçliyiz. Çok önemli bir şeref daha Antalya'ya tevdi edilmiş oldu. Bir tarafta Torosların oğlu Sayın Davutoğlu Başbakanımız, diğer tarafta Torosların bir başka çocuğu Sayın Mevlüt Çavuşoğlu Dışişleri Bakanımız oldu. İnşallah el ele memleketimiz için çok güzel işler gerçekleştirecekler" şeklinde konuştu. Dışişleri Bakanlığı gibi kilit bir görevin bir Antalya milletvekiline verilmiş olmasının büyük bir gurur olduğuna dikkat çeken Köse, "Bu gelişme Antalya'nın ne kadar önemli bir değer olduğunun, mükafatlandırıldığının bir başka göstergesi oldu. İnşallah Sayın Bakanımız ilerleyen dönemde adından sıkça söz ettirecek ve Antalya markası biraz daha güçlenmiş olacak. Bir yanda Büyükşehir Belediye Başkanımız, bir yanda Dışişleri Bakanımız, diğer yanda da Antalya'ya yakınlığı ve ilgisi ile bilinen Başbakanımız ile Antalya'ya çok önemli hizmetler bu vesile ile gelmiş olacak. Sayın Çavuğoğlu'nun turizme olan ilgisi herkes tarafından biliniyor. Dışişleri Bakanı'nın Antalya'dan oluşu sebebiyle turizmde de bir canlanma olacağını, tarım konusunda da önemli gelişmeler olacağını ve Antalya'nın şahlanacağını düşünüyorum" diye konuştu.

DIŞIŞLERİ BAKANLIĞI GURURUMUZU ARTIRDI

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak ise Çavuşoğlu'nun Dışişleri Bakanı olmasının kentin ekonomisine önemli bir katkı sağlayacağını belirterek, "Bir Antalyalı olarak söylemek isterim Sayın Çavuşoğlu AB Bakanlığı döneminde bizim gururumuz olmuştu şimdi de bu gururumuzu daha yüksek bir noktaya getirdi. Kabinenin ilk 5 bakanının arasından Antalyalı bir ismin bulunması bizim için büyük bir gurur meselesi. Antalya'ya çok daha iyi hizmetler yapacağına yürekten inanıyorum. Bu gelişme ile Antalya'nın tarımı, turizmi, ticareti ve sanayisi çok olumlu şekilde etkilenir" dedi.

ÇOK OLUMLU BİR GELİŞME

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık da Antalyalı bir ismin böylesi önemli bir göreve getirilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını kaydetti. Çavuşoğlu'nun bu görevi layığı ile yerine getireceğine inandıklarını belirten Ayık, "Bu çok olumlu bir gelişme. Sayın Çavuşoğlu bu görevi en iyi şekilde yerine getirecek donanıma ve tecrübeye sahip. Biz kendisi ile gururlanıyoruz. Antalya açısından çok büyük bir şans" dedi.

BÖLGEMİZE FAYDALI OLUR

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Çavuşoğlu'nun bilgi, birikim ve siyasi altyapısıyla yeni görevini hak ettiğine inandığını söyledi. Sili, "Alanya'nın yetiştirdiği müstesna insanlardan birisi olan Çavuşoğlu'nu kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Sayın Çavuşoğlu'nun Alanyalı olması dolayısıyla bundan sonra da bölgeye faydalı olacaktır" dedi.

BİZE DÜŞEN DUA ETMEK

Mevlüt Çavuşoğlu'nun Dışişleri Bakanlığı görevine atanması memleketi Antalya'nın Alanya ilçesinde de heyecanla karşılandı. Gündoğmuş ilçesine bağlı Söbüç yaylasında kalan Mevlüt Çavuşoğlu'nun babası Osman Çavuşoğlu, oğlunun bugüne kadar önemli görevlerde bulunduğunu ve devleti için çalıştığını kaydetti. Oğlunun aileden aldığı terbiye ile hayırlı işlere imza attığını dile getiren Çavuşoğlu, "Oğlum, bugüne kadar kendisine verilen görevleri layıkıyla yaptı, bundan sonra da Allah utandırmasın. Bize düşen görev dua etmek" diye konuştu. Ağabeyi Ahmet Çavuşoğlu da kardeşinin gerek Alanya'da gerekse Antalya'da sevilen bir şahsiyet olduğunu ifade ederek, "Allah bugüne kadar mahcup etmedi, inşallah bundan sonra da etmez" dedi. Çavuşoğlu'nun diğer ağabeyi, Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu da kardeşinin bugüne kadar aldığı tüm görevleri layıkıyla yerine getirdiğini ve bundan sonra da yerine getireceğine inandığını belirterek, "Allah yolunu açık etsin. Antalya ve Alanya ve kulübümüze bundan sonra da faydalı olmaya devam edecektir" şeklinde konuştu.

HEP İLKLERİ BAŞARMIŞTIR

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin ise Çavuşoğlu'nun kamuoyu desteği ve kendi kişisel performansıyla bu noktaya geldiğini savundu. Çavuşoğlu'nun, parti teşkilatları dahil hiç bir kurumu bugüne kadar basamak olarak kullanmadığını kaydeden Şahin, "Gelmiş olduğu bu noktadan dolayı kendisini ve ailesini tebrik ediyorum. Alanya, Antalya ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Aslında çok olağanüstü bir durum değil. Sayın Çavuşoğlu zaten hep ilkleri başarmıştır" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'nın gururu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN