Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocukların gelişimi şansa bırakılamaz

Özel Lara Bilfen Anaokulu Müdürü Tınaz, okul öncesi eğitimin şans veya tesadüflere bırakılamayacağını, çocukların gelişiminin objektif takip edilmesi gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 30.8.2014
Okul öncesi dönemde çocuklara verilecek eğitimin şansa ya da tesadüfe bırakılamayacağını belirten Özel Lara Bilfen Anaokulu Müdürü Ceyda Tınaz, her öğrencinin gelişim ve değişiminin objektif olarak takip edilmesi gerektiğini ifade etti. Okul öncesi eğitim döneminin çocukların tüm eğitim hayatlarının şekillendiği yıllara denk geldiğini ifade eden Tınaz, "Bu dönemde çocuğun edindiği her beceri diğer becerilerin yapı taşlarını oluşturur. Bu sebeple okul öncesi eğitim kurumları da çocukların gelişimlerini destekler nitelikte, onların ilgi ve ihtiyaçlarını karşılayacak ortamlar sunmalıdır. Bizim okulumuzda da bilgisayar laboratuvarımız ve İngilizce, sanat, dans, müzik, beden eğitimi, satranç odaları ile kapalı yüzme havuzu ve etkinliklerini sergileyebilecekleri konferans salonumuz da bulunmaktadır" şeklinde konuştu.

Öğrencinin güçlü yanları belirleniyor

Okul öncesi dönemde öğrencilerin güçlü yanlarının belirlenmesi için özel çalışmalar yaptıklarına dikkat çeken Tınaz, "Bu çalışmalar öğrencileri gruptan uzaklaştırmadan ve onları oyundan koparmadan uygulanır. Böylece her öğrencimiz temel bilgi ve becerilerle donanmış, gelişimi çerçevesinde İngilizce konuşarak, sorumluluklarının bilincinde, dikkatli ve ayrıntıyı görebilen, problem çözme becerileri güçlü, kendine güven duygusu gelişmiş, sürekli değişim ve gelişim gücüne sahip olarak bir üst eğitim basamağında eğitim hayatına devam eder" diye konuştu.

Değişmez ilkeler

Bilfen Anaokullarının uyguladığı eğitim programının okulun bulunduğu şehre göre farklılık göstermediğini aktaran Tınaz, "Herhangi iki Bilfen anaokulunda öğrencilerimizle çalışılan temel konular asla farklılık göstermez. Ancak öğrencilerimizin bireysel özellikleri doğrultusunda yapılandırılan etkinliklerde farklılıklar olur. Her öğrencimizi objektif değerlendirmek ve gelişiminin en üst noktasına taşımak temel ilkemizdir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocukların gelişimi şansa bırakılamaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN