Dershane yerine okulda eğitim

Gelecek yıl kapatılacak dershanelerin yerini devlet okulları alacak. Veliler ek eğitim için para ödemek zorunda olmayacak

Giriş Tarihi: 30.8.2014
Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, gelecek yıl kapatılacak dershanelerin boşluğunu okulların dolduracağını belirterek uygulamaya konacak proje hakkında bilgi verdi. Ders konularında bilgi eksiği olan öğrencilerin eksiklerini artık ücretsiz bir şekilde giderebileceğini söyleyen Gülay, "Öğrencilerimiz derste anlamadıkları konuları nasıl öğrenebilecekleri konusunda sıkıntıya düşüyorlar. Bu konuyla ilgili 19 ilçemizde en iyi okullarımızı kurs merkezi olarak belirleyeceğiz. En iyi öğretmenlerimizi ücretlerini ödeyerek buralarda görevlendireceğiz ve bilgi eksikliği olan çocuklarımızı bu kurslarda ücretsiz olarak bilgi aktaracağız. Böylelikle belli okulları bir etüt ve kurs merkezi haline getirmiş olacağız" dedi.

ÖĞRETMENE DE EĞİTİM

Sadece öğrencilerin değil öğretmenlerin de bilgi eksikliklerini gidermek adına çalışmalar yapıldığını belirten Gülay, "Öğretmenlerimizin bilgi düzeyi çok önemli. Antalya'da 25 bin 500 öğretmen ve yöneticimiz vefakar şekilde hizmet ediyor. Fakat her gün bilgiler değişiyor. Öğretmenlerimizin bilgilerini yenilemeleri anlamında Akdeniz Üniversitesi ile eğitim seminerlerini başlattık. Öğretmenlerimiz akademisyenler sayesinde bilgilerini güncellemesi ve çocuklarımıza aktarması için hizmet içi eğitimlerimizi başlattık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dershane yerine okulda eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN