Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havacılığın da özel okulu oldu

Giriş Tarihi: 30.8.2014

Altınkanatlar Anadolu Havacılık Meslek Lisesi, Türkiye'nin gelişen ve büyüyen sektörlerinden biri olan havacılığın ihtiyaç duyduğu, nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak için Antalya'da hizmete girdi

Altınkanatlar Anadolu Havacılık Meslek Lisesi, Türkiye'nin gelişen ve büyüyen sektörlerinden biri olan havacılığın ihtiyaç duyduğu, nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak için Antalya'da hizmete girdi. 2014-2015 eğitim öğretim yılında kapılarını ilk öğrencilerine açacak olan okul, havacılık sektörünü ve teknolojilerini yakından takip eden tecrübeli kadrosuyla, yenilikçi uygulamalarıyla, sektörel işbirlikleriyle, özel avantajlar sunduğunu açıkladı.

HAVACILIK KÜLTÜRÜ

Altınkanatlar Anadolu Havacılık Meslek Lisesi'nde havacılık bilgisi ve kültürü edinen öğrencilerin, üniversite öğreniminde kendilerini ayrıcalıklı kılarak geleceğin havacılık sektörünü şekillendiren profesyonellerinden olacaklarını belirten Okul Koordinatörü Yard. Doç. Dr. İbrahim Balık, "Altınkanatlar Anadolu Havacılık Meslek Lisesi olarak öğrencilerimize eksiksiz bir havacılık kültürü ve mesleki donanımın yanı sıra, uluslararası standartlarda İngilizce eğitimi, yüksek kalitede üniversiteye hazırlanma, zengin bir sosyo-kültürel ortam ve havacılık sektörü ile yakın iletişim imkanı sunuyoruz. Öğrencilerimizi meslek sahibi yapmak ve geleceğe hazırlamak için, toplam 6 bin 500 metrekare kapalı alanı, kapalı spor salonu, uygulamalı sınıflar ve laboratuvarlar ile hizmet veriyoruz" dedi.

MİSYONU VE VİZYONU

Misyonlarının Türkiye'nin en hızlı gelişen sektörü sivil havacılığın kalifiye ara eleman ihtiyacına cevap verecek, havacılık disiplin ve kararlılığına genç yaşta adapte olan, akademik ve kişisel gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdüren gençler yetiştirmek ve Türkiye'nin kalkınma sürecini destekleyecek en önemli unsurlardan birisi olan mesleki eğitime yeni bir anlayış ve yaklaşım getirerek havacılık eğitimini daha geniş tabana yaymak olduğunu belirten okul yöneticileri vizyonlarını ise şu cümlelerle ifade etti: "Mesleki yeterliliklerine en üst seviyede ulaşmış, mesleki icraa sürecinde ve günümüz çağdaş dünya standartlarında çok ihtiyaç duyulan İngilizce'yi ve ikinci bir yabancı dili iyi seviyede konuşabilen, bilimsel ve akademik gelişimleri ile yüksek öğrenime her yönü ile hazır, bilgiyi kullanabilen, gereken durumlarda inisiyatif alma becerisine sahip, milli ve manevi değerlerimize bağlı, çağdaş ve bilimsel gelişmelere açık Türk sivil havacılığına pozitif katkı sağlayacak gençler yetiştirmek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havacılığın da özel okulu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN