Aktarmasız ulaşım cep güldürdü

Aktarmasız ulaşım vatandaşı sevindirdi. Antalya halkı istediği yere artık daha çabuk ve daha ucuza ulaşıyor

Giriş Tarihi: 2.9.2014
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in tekrardan başlattığı aktarmasız ulaşım, ilk haftasında memnuniyetle karşılandı. Aktarmasız ulaşımın başladığı günden itibaren Antalyalılar tek araçla istedikleri noktaya ulaşma imkanı buluyor. Özellikle kırsal kesimde yaşayan vatandaşlar otogar, hastane ve kent merkezine aktarmasız ulaşımla gitmenin keyfini yaşıyor. Aktarmalı ulaşım döneminde maddi yönden zarara uğradıklarını belirten Antalyalılar yeni ulaşım sistemiyle ilgili düşüncelerini açıkladı.

TÜREL'E TEŞEKKÜR ETTİLER

Her gün toplu ulaşımı kullandığını belirten Gizem Önkal, "Aktarmalı ulaşımın uygulandığı dönemde otobüsten indiğim zaman tekrar hangi otobüse bineceğimi bilemiyordum. Gideceğim güzergâha kadar 2 veya 3 otobüs değiştirmek zorunda kalıyordum. Durum böyle olunca ekstra paralar ödemek zorundaydık. Şimdi ise istediğimiz yere tek otobüs ile gidebileceğiz. 5 yıldır ulaşımın çözülmesini bekledik. Aktarmalı ulaşım yüzünden maddi ve manevi açıdan yıprandık" dedi.

YENİ DÜZENLEME MUTLU ETTİ

Dolmuş şoförü Ahmet Sarı ise özellikle yolcuların kendilerine dert yandığını söylerken, "Yolcular 2 veya 3 otobüs değiştirmek istemiyor. Yeni yapılan düzenlemeden bizler de yolcular da memnun" diye konuştu. Mustafa Kalkan ise düşüncelerini şöyle açıkladı: "Aktarmalı ulaşımın olduğu dönemlerde halk adeta işkence çekiyordu. Hatların birleşmesi ile tek otobüsle ulaşımın rahatlığını yaşıyoruz. Umarız artık bu düzen hiçbir zaman değişmez."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aktarmasız ulaşım cep güldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN