Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devrim Kök ikna odasında

Giriş Tarihi: 4.9.2014

CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök'ün Isparta'ya gizlice geldiğini ve delegeleri etkilemeye çalıştığını iddia etti

CHP'de 5 Eylül'de gerçekleştirilecek kurultay öncesi kazan iyice kaynamaya başladı. CHP İl Başkanı Vedat Şenol, Antalya İl Başkanı Devrim Kök hakkında şok bir iddiada bulunarak, Devrim Kök'ün Isparta'ya gizlice geldiğini ve Kılıçdaroğlu hakkında destek için delegelerle gizlice görüştüğünü ileri sürdü.

6 DELEGE İNCE DİYOR
İl Başkanı Şenol, "Bilindiği gibi vekilimiz Ali Haydar Öner, Genel Başkan'ı desteklediğini açıkladı. Kendisi doğal delege. Bizim delege grubumuzda değil. 8 arkadaşımdan destek anlamında 6 arkadaşımın net fikir bildirdiğini biliyorum. Geriye 2 arkadaş kalıyor. Onlara da destek baskısı yapmadık. Onlardan birisinin Ali Haydar beyle Kılıçdaroğlu'nu desteklediğini biliyorum. Diğer arkadaş da ben kararımı vermedim şeklinde bir görüşü var" dedi.

GAYRI AHLAKİ DAVRANIŞ
Önemli bir iddiada bulunan Şenol, Antalya İl Başkanı Devrim Kök'ün, geçtiğimiz hafta gizlice Isparta'ya gelip, Kılıçdaroğlu için imza toplamaya çalıştığını ileri sürdü. Şenol, "Delege arkadaşlara 'Oturup konuşalım, ben görevlendirildim' demiş. Isparta İl Örgütü ve il başkanı dururken, Antalya İl Başkanı'nın bu şekilde çalışma yapması gayri ahlakidir, şık değildir, yakışık almaz. Ben Antalya İl Başkanına da mesaj çekerek, yaptıklarının şık olmadığını bildirdim. Ben Antalya'ya giderek, onların delegeleriyle konuşuyor muyum?" diye konuştu.

KENDİ ŞEHRİNE BAK

Devrim Kök'e Antalya ile ilgilenmesi tavsiyesinde bulunan Şenol, "Antalya'nın da şu anda yarısından fazlası Muharrem İnce'yi destekler noktaya geldi. Kurultay delegeleri sosyal medyadan İnce'ye destek açıklaması yapıyor. Halk ve parti tabanından da destek var. Böyleyken genel merkez baskısıyla, çeşitli vaatlerle delegeleri baskı altına almaya çalışmak ahlak dışıdır. CHP hak ettiği şekilde yeni bir yönetime kavuşacaktır. CHP artık iktidara koşan bir parti olacaktır. İkinciliklerle mutlu olmayı bilen insanlar ve parti olmaktan çıkacaktır" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU'NA YANIT

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'Seçimden sonra kimse kusura bakmasın muhaliflere acımayacağım' sözü ile ilgili de konuşan Şenol, "Biz demokratik hakkımızı kullanıyoruz. Bizim yaptığımız partiye zarar vermiyor. Ben il başkanıyım. Bugün partiye zarar veren faaliyetleri engellemek için mücadele veriyoruz. Genel merkezin fikirlerine karşı çıkan insanlar görüş bildirebilir. Eleştiriye tahammülü olmayan başka partilere gidebilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devrim Kök ikna odasında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN