Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hızımız 90'a çıkacak

İçişleri Bakanlığı'nın aldığı karar Antalya'da uygulamaya konuluyor. UKOME ve ilçe trafik komisyonları kararı ile kentteki bazı duble yollarda 70 olan hız sınırı 90 kilometreye çıkacak

Giriş Tarihi: 4.9.2014
İçişleri Bakanlığı'nın yerleşim yerleri içindeki ana yollarda hız sınırının 90 kilometreye çıkarılmasına yönelik karar alınması ve bu kararın uygulanması yetkisinin illerdeki UKOME'lere verilmesiyle ilk çalışma başladı. Antalya'da da şehir içi duble yollarda hız sınırı Eylül ayı sonunda 90 kilometreye çıkartılacak. Antalya Emniyet Müdürlüğü, hız sınırının 70 kilometreden 90 kilometreye çıkartılması için son aşamaya gelindiğini bildirdi.

RAPOR 4 AYDA ÇIKTI

Antalya Emniyet Müdürlüğü, 4 aylık çalışmanın ardından Antalya il genelinde hız sınırının 90 kilometreye çıkartılması gereken yolları ve ana arterleri belirleyerek rapor haline getirerek UKOME'ye gönderdi. Bu ay içerisinde Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Başkanlığı'nda toplanması beklenen UKOME'nin vereceği kararın ardından şehir içinde hız sınırı 70 kilometre olan bazı duble yollarda bu sınır 90 kilometreye çıkartılacak. Bu uygulama ile özellikle Antalya'da yol boş olmasına rağmen 70 kilometre hız sınırı nedeniyle trafiğin tıkanmasına neden olan Gazi, Dumlupınar ve Akdeniz Bulvarı gibi yerlerde trafik akışının rahatlaması sağlanacak.

DOSYA UKOME'DE

Türkiye'nin birçok kentinde uygulamaya konulan hız sınırının arttırılmasına Antalya UKOME olumsuz cevap vermişti. Ana arterlerde sürücülerin 70 kilometre olan hız sınırını ihlal ettiği ve bu nedenle uygulamanın makul bir düzeye çıkartılması gerektiği rapor olarak ilgililere sunuldu. Amaçlarının şehir içinde kalan duble ana yollarda trafik akışını sağlamak olduğunu vurgulayan Antalya Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, hızı arttırma yetkisinin UKOME ve Trafik Komisyonları'nda bulunduğunu ifade etti. Kurulun uygun gördüğü yollarda hız sınırının 90'a çıkarılabileceği vurgulandı. UKOME Başkanı Bedrullah Erçin ise dosyanın önüne gelmediğini gelince inceleyip UKOME'yi toplayarak karar vereceklerini söyledi.

İLÇELERDE DE UYGULANACAK
Uygulama sadece Antalya kent merkezinde değil Gazipaşa'dan Kaş'a kadar tüm ilçelerde de olacak. UKOME ve İlçe Trafik Komisyonu kararları alınarak şehir içlerindeki bir çok duble yolda 70 kilometre olan hız sınırı kararla birlikte 90 kilometreye çıkartılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hızımız 90'a çıkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN