Sokakta kalan annenin dramı

Giriş Tarihi: 5.9.2014

Ev kirasını ödeyemediği için sokağa atılan, biri kalp nakilli 3 çocuk annesi ayakta kalma savaşı veriyor. Ayrıldığı iki eşinden de şiddet gören Sebahat Altınok'un tek isteği bir göz oda

Antalya'da yaşayan biri kalp nakilli 3 çocuk annesi Sebahat Altınok, sokakta kaldı. Ailesi tarafından 15 yaşında iken iki kez başlık parasıyla zorla evlendirilen Altınok'un tek isteği ise çocuklarının da kendisiyle aynı acıları yaşamaması. İki eşinden de şiddet gördüğü için ayrıldığını ifade eden Altınok'un yaşamı filmlere konu olacak türden.

SOKAKTA KALDILAR

Kızının matematik öğretmeninin kendilerine yardımcı olduğunu ve Yalova'da ücretsiz olarak kalmaları için evini verdiğini kaydeden Altınok, "Onlar Antalya'ya taşındı. Biz de geldik buraya kiraya çıktık. Kızımın kalp hastalığı çıktı ve kalp nakli oldu. 3 aylık kiramı veremediğim gibi kızımın her ay yapılması gereken kontrollerini yaptıramadım. Ev sahibi de en sonunda evden attı. 4 günden bu yana da sokaklardayım" dedi.

TEK DESTEĞİ ÇOCUKLARI

Hayatının acılarla dolu olduğunu söyleyen anne Altınok, " Temizliğe giderim, ne iş olursa yaparım. Evdeki örgülerimi satamadım. Bir oda da olsa ev istiyorum yetkililerden. Ben kendi ayaklarımın üstünde durabilirim. Örgülerimi satabilsem, geçimimi sağlarım. Servis parasını veremiyorum. Kızımı okuldan alıp benim durumuma düşmesini istemiyorum. Çaresiz kaldım" dedi. Altınok'un 15 yaşındaki kızı Aylin Kütükçü ise maddi durumlarının olmadığını, annesinin kendisini zor şartlarda okutmaya çalıştığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokakta kalan annenin dramı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN