Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel okula teşvik

Okul planları iptal edilerek kaçak duruma düşen, Fethullah Gülen Örgütü'ne yakın Toros Eğitim Kurumu'nun eğitim teşviki listesinde yer alması tartışmalara yol açtı

Giriş Tarihi: 6.9.2014
Milli Eğitim Bakanlığı 2014- 2015 eğitimöğretim yılında eğitim öğretim desteği almaya hak kazanan öğrencilerin isimleri ile destek alacak özel okulları açıklaması ile Antalya'da yeni bir tartışma başladı. Antalya'da 123 özel okul destek alamaya hak kazanırken Fethullah Gülen Örgütü'ne yakınlığı ile bilinen 24 okulun listeye girmesi dikkat çekti.

KAÇAK DURUMA DÜŞTÜ

12'nci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın paralel yapıya karşı başlattığı mücadele kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde Toros Eğitim Kurumları'na ait Muratpaşa ilçesindeki bir ilköğretim okulunun plan tadilatı iptal edilerek, okul binası kaçak duruma getirilmişti. Meclis, paralel yapıya yakınlığı ile bilinen Toros Koleji'nin Konyaaltı ilçesi Arapsuyu Mahallesi'nde yeni yapacağı okula ait imar planlarını da oy çokluğuyla iptal ederek dönemin Başbakan'ı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına cevap vermişti.

24 OKUL YARARLANDI

Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde paralel yapıya yakınlığı ile bilinen okullarla mücadele başlatması ve "Çocuklarınızı bunların okulundan çekin alın" demesine rağmen paralel yapıya yakınlığı ile bilinen Toros Eğitim Kurumları'na ait 24 okulun teşviki kapmaları akıllarda soru işareti bıraktı. Planları iptal edilen okulların bile teşvik almalarını, halen paralel yapının Milli Eğitim Bakanlığı içinden temizlenemeyen uzantılarının sağlayarak listeye eklettiği iddia edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel okula teşvik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN