Umut'a Robogait cihazıyla tedavi

Trafik kazası sonucu felç olan ve 'Umut' adı verilen gencin, 'Robogait' adlı cihazla tedavisine başlandı

Giriş Tarihi: 6.9.2014
Antalya'da 2008 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu felç olan ve 'Umut' adı verilen 22 yaşındaki gencin, Alanya Devlet Hastanesi'nde 'Robogait' adlı rehabilitasyon cihazıyla tedavisine başlandı. Hastaların rehabilitasyon sürecini hızlandıran Robogait cihazında yapılan Umut'un ilk tedavi seansına Alanya'da yaşayan yerleşik Ruslar da eşlik etti.

ÇAVUŞOĞLU VE TÜREL'İN DESTEĞİ
Koruyucu anne Gülsüm Kabadayı, Alanya'daki tedavi süreci sonunda Umut'un daha iyi olacağına inandığını söyledi. Robogait cihazı Antalya'da olmadığı için tedavi süresince Alanya'da kalmak zorunda olduklarını belirten Kabadayı, "Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel bize araç tahsis etti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da bize yardım ediyor" dedi.

RUSLAR YANINDAN AYRILMIYOR

Alanya Rus Dili Konuşanlar İşbirliği ve Dayanışma Derneği (ARDİD) Başkanı Anjelika Anzhela ise, Türkiye'de az sayıda olan Robogait cihazının Alanya'da olmasının bir şans olduğunu belirtti. Anzhela, "Burada yaşayan yerleşik Ruslar Umut'u yalnız bırakmayacağız. Ona Rusça sevgi dolu sözler söylediğimizde bize gülerek tepki verdi. Rusya veya eski Sovyetler Birliği ülkelerinden olabileceğini düşünüyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Umut'a Robogait cihazıyla tedavi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN