Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Limon tahtını kaptırmadı

Giriş Tarihi: 7.9.2014

TÜİK Ağustos'ta fiyatı en çok artan ürünlerin listesini açıkladı. Temmuz'da Batı Akdeniz'in zam şampiyonu olan limon liderliğini Ağustos'ta da korudu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Antalya Bölge Müdürlüğü'nün açıkladığı istatistiklere göre Ağustos ayında bir önceki aya oranla fiyatı en çok artan ürün limon oldu. Kilosu 10 liraya yaklaşan limonun 1 ayda yüzde 41.08 oranında zamlandığı tespit edildi.

DOMATES İKİNCİ

Limonu yüzde 29.87 artış ile domates takip etti. Fiyatı en çok artan ilk 5 ürün arasında yüzde 9.70 ile yumurta üçüncü sırada, yüzde 8.75 artış ile özel dershane ücretleri dördüncü sırada yer aldı. Türk mutfağının önemli simgelerinden biri olan kebap ise 5.82'lik artış ile fiyatı en çok artanlar listesinin 5'inci sırasına yerleştirdi. Bir ayda fiyatı yarı yarıya artan limon. Türkiye genelinde yüzde 34.68 oranında zam görerek ülke bazında en fazla zam gören ürünlerin ikinci sırasına yerleştirdi. İlk sıraya ise yüzde 37.67 artış ile kiraz yerleşti. Salatalık yüzde 21.01 artarak üçüncü, domates ise 18.37 oranında artarak kendisine dördüncü sırada yer buldu. Türkiye genelinde 1 ayda en fazla zamlanan 5'inci ürün ise yurtiçi bir hafta ve daha fazla süreli turlar oldu. Turların fiyatı bir ayda yüzde 17.70 arttı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Limon tahtını kaptırmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN