Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Isparta'nın yeni plana itirazı var

Giriş Tarihi: 10.9.2014

ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Karacaören 1 ve 2 Baraj Göletleri Koruma ve Özel Hüküm Planı'nın Isparta'nın gelişimine her açıdan engel olacağını söyledi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca hazırlanan Karacaören 1 ve 2 Baraj Göletleri Koruma ve Özel Hüküm Planı'nın Isparta için büyük bir mağduriyet yaratacak olması ile ilgili oluşan gündemle ilgili konuşan Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Özel Hüküm Planı'nın Isparta sanayisi ve ticareti için büyük kayıp yaşatacağını söyledi. Başdeğirmen, "O bölgedeki mermer ocakları kapatılıyor. Balık üretimi sonlandırılıyor. Yine Deri OSB'de arıtma tesisimiz var, belediyemizin de arıtma tesisi var. Bu arıtma tesislerinden çıkan suyun Karacaören'e boşaltılamayacağı belirtiliyor. Isparta'nın gelişmesini ve kalkınmasını önleyecek bir plan. Milletvekillerimizden, valimizden ve diğer yetkililerden destek bekliyoruz" diye konuştu.

ESKİ PROJEYE DEVAM
Öte yandan ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in önceki döneminde Antalya içme suyunun başka bir bölgeden getirilmesi için çalışma başlatıldığını ve yatırım aşamasına geçildiğini hatırlatarak "CHP'li Mustafa Akaydın döneminde içme suyu çalışması Karacaören'e yöneltildi. Başkan Türel ile görüşüp eski projenin uygulanmasını talep edeceğiz. Aksi taktirde Isparta'yı çok kötü günler bekliyor" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta'nın yeni plana itirazı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN