Şehir Hastanesi Kepez'i uçuracak

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Göçerler Mahallesi'ne yapılacak olan şehir hastanesinin bölgeyi uçuracağını söyledi

Giriş Tarihi: 10.9.2014
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hizmetleri istişare etmek amacıyla mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmeye devam ediyor.

10 BİNE YAKIN KİŞİYE TAPU

Başkan Tütüncü, bölgenin en önemli problemi olan 2B'yi, 2009'da çözme sözü verdiklerini anımsatarak, "Bu sözümüzü 1. dönemimizde tuttuk. 30 yıla yakın süren Kepez'in 2B problemi tarihin karanlık sularına gömdük. 2014 Mahalle Seçimleri'nde ise 2B alanlarında tapulama işlemini başlatacağımızı vaat etmiştik. 2B alanları dışında kalan belediye ait parsellerde, gecekondusu bulunan hak sahiplerine tapularını verme işlemlerini hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Tütüncü, 2B problemi çözülen mahallelerde plan revizyonuyla ilgili çalışma başlattıklarını da muhtarlara aktardı.

İMAR PLANLARI YAPILIYOR
Muhtarlara hastane müjdesi de veren Tütüncü, "Türkiye'de yapılacak olan 14 tane şehir hastanesinden biri Kepez'e Göçerler Mahallesi'ne inşa edilecek. 1500 dönüm alana yapılacak olan ve içerisinde çeşitli istihdam hastanelerinin olacağı dev sağlık tesisi yatırımı, Masa Dağı bölgesini ve Kepez'i uçuracak. Büyükşehir Belediyemiz, hastane alanının 5 bin ölçekli nazım imar planını meclisinden geçirdi. Önümüzdeki günlerde de Kepez Belediye Meclisi olarak hastanenin alanını 1000 ölçekli planını yapacağız. Bölge hastanesini bölgemize armağan eden Yeni Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederiz" açıklamasını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehir Hastanesi Kepez'i uçuracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN