Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seviyeyi düşürmeyin

Giriş Tarihi: 12.9.2014

Büyükşehir Meclisi'nde yine tartışmalar yaşandı. MHP'nin gündeminde Sarıoğlu, CHP'nin ise TÜRGEV vardı

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısında, Büyükşehir Belediyesi tarafından TÜRGEV'e devredilen öğrenci yurtları, lojmanlar ve Finike Belediye Başkanı'nın MHP'den AK Parti'ye geçişinin tartışması yaşandı.

MECLİSE GELECEK

Toplantıda CHP Grup Sözcüsü Songül Başkaya, Gülveren'deki ve Altındağ Mahallesi'ndeki öğrenci yurt ve lojmanlarının TÜRGEV'e devri, ÇYDD ve ANSAN ile ilgili alınan kararlar hakkında bilgilendirme yapılmasını istedi. CHP grubunun endişelerinin yersiz olduğuna dikkat çeken Başkan Menderes Türel, TÜRGEV protokolünün meclise geleceğini belirtti.

CHP REFERANSLILAR

Söz konusu yurtlara geçmiş dönemde öğrenci alınırken genellikle CHP'li milletvekili ve partililerin yakınlarının seçim yapıldığına dikkat çeken Türel, "Buradaki öğrencilerin hangi CHP'li milletvekili, genel başkan yardımcılarının referansıyla oraya alındıkları malum" dedi. ÇYDD ve ANSAN ile ilgili konular hakkında da açıklamalarda bulunan Türel, ANSAN'ın amacı dışında çay ocağı olarak kullanıldığını ifade etti. Türel, Özel İdare binasının yıkılması ile çok güzel bir alanın açıldığını, orada sadece ÇYDD değil oradaki tüm tesis ve ünitelerin halka açık bir park olarak kullanımına sunulacağını vurguladı.

ZENNE SÖZÜ

MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli ise, MHP'den AK Parti'ye geçen Finike Belediye Başkanı Sarıoğlu'nu hedef aldı. Sarıoğlu'na 'Zenne' diyen Senirli, "Belediye başkanları sözünü tutan kişilerdir. Bu ise zennedir" dedi. Senirli'nin ifadelerine tepki gösteren Türel, "Lütfen seviyeyi düşürmeden konuşalım. Bu arkadaşımıza 'zenne' derseniz daha önce parti değiştirmiş arkadaşlarımıza da bu ithamda bulunmuş olursunuz. Ben de bunu kabul edemem" ifedelerini kullandı.

OTOGAR ÇIKIŞI
MHP'li Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe de Başkan Türel ile tartışmaya giren bir diğer isim oldu. Korkuteli'de yapımı süren otogar ile ilgili konuları gündeme taşıyan Gökçe, kamulaştırma gereken otogar inşaatı için 143 bin lira gerektiğini belirtti. Gökçe, ilçedeki arıtma tesisinin masraf yapılmadan biyolojik arıtma tesisine dönüştürülmesi halinde görevi bırakacağını açıkladı. Başkan Türel, söz konusu tesisin zaten biyolojik arıtma tesisi olduğunu ifade etti.

KAMULAŞTIRILACAK
Konu hakkında ilgili daire başkanlığından detaylı bilgi alan Türel, kamulaştırma bedelinin Başkan Gökçe'nin iddia ettiği gibi metrekare için 16 lira olmadığını, imar geçtiği için 250 liraya ulaştığını belirtti. Gökçe ise iddiasını sürdürünce Türel bürokratlarına talimat vererek söz konusu alanını kamulaştırması için 16 ile 30 lira arasında çalışma başlatılmasını istedi. Türel bu fiyatları kabul etmeyen vatandaşların şikayetlerini Korkuteli Belediye Başkanı'na yapmalarını istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seviyeyi düşürmeyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN