Alt geçit için eylem

Fethiye'nin Karagedik Mahallesi'ni ikiye bölen Muğla-Fethiye karayolu Osman Kaya Bulvarı'nda, bugüne kadar 14 kişinin kazalarda hayatını kaybetmesi halkı isyan ettirdi

Giriş Tarihi: 15.9.2014
Fethiye'de, karayoluna alt geçit yapılmasını isteyen mahalle sakinleri, yol kapatma eylemi yaptı. Karagedik Mahallesi'ni ikiye bölen Muğla-Fethiye karayolu Osman Kaya Bulvarı'nda, şimdiye kadar 14 kişinin kazalarda hayatını kaybetmesine tepki gösteren vatandaşlar, yolu çift taraflı olarak 20 dakika trafiğe kapattı. Pankart da taşıyan grubun yoldan çekilmesinin ardından trafik normale döndü.

BARDAĞI TAŞIRAN OLAY

Mahalle Muhtarı Niyazi Canözü, yan yol açılması ya da alt geçit inşa edilmesi için yaklaşık iki yıldır yürüttükleri girişimlerden sonuç alamadıklarını bildirdi. Karagedik'in nüfusunun 6 bine yakın olduğunu dile getiren Canözü, "Yolda sürücüler hızlı seyrediyor. Defalarca yetkililere dilekçe verdik ama hiçbir sonuç alamadık. Burada yılda 3 cenaze veriyoruz. Her şeyin kanuna uygun olması için sabrettik ama gerekirse yolu bir hafta da kapatırız. Karayolları buraya kavşak yapsın, yapamıyorsa bir alt geçit ya da bir yan yol yapsın istiyoruz. Mahalle sakinlerini buraya dökmemek için bugüne kadar sabrettik. 4 gün önce kazada bir kişinin daha ölmesi, bardağı taşıran son damla oldu" dedi. Yakınlarını kaybeden vatandaşlar, konuyu anlattıkları Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ilgisini beklediklerini ifade etti.

BAŞKA CANLAR ÖLMESİN DİYE
Son kazada yaşamını yitiren Mehmet Sevim'in oğlu Ramazan Sevim ise başka canların yanmaması için yetkililerden çözüm beklediklerini ifade etti. Maksut Zorlu da 20 ay önce 17 yaşındaki kızının aynı yerde öldüğünü anlatarak, "Kızıma burada otomobil çarptı ve hayatını kaybetti. Yetkililer buraya bir alt geçit yapsın. Kızımın hayalleri vardı ama genç yaşta kaza kurbanı oldu" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alt geçit için eylem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN