Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mermer toz değil tehlike de saçıyor

Konyaaltı Sarısu Mahallesi'ndeki lüks rezidans ve konut sitelerinden kaçışa neden olan mermer atölyesi ve depolarından bölgede petrol hattı bulunan NATO'nun da rahatsız olduğu ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 15.9.2014
SABAH Akdeniz'in, Antalya'nın Konyaaltı ilçesi Sarısu Mahallesi'ndeki mermer işleme atölyeleri ile mermer blok yığınlarıyla ilgili sorunu gündeme taşımasının ardından, durumdan NATO'nun da rahatsız olduğu ortaya çıktı. 'Rezidanstan kaçırtan toz' başlıklı haberin ardından NATO'nun da zamanında mermer bloklar ve atölyelerle ilgili şikayetini Konyaaltı Belediyesi'ne yazılı bildirdiği öğrenildi. NATO'nun yaptığı yazılı başvuruda ağır iş makineleri ve tonlarca ağırlığındaki mermer bloklarının bölgeden geçen petrol borularında her an bir patlamaya neden olabileceğine vurgu yapıldığı ve belediyenin uyarıldığı ortaya çıktı.

MÜHÜRLERİ KIRDILAR
Öte yandan Sarısu Mahallesi sakinlerinin tepkisine neden olan mermer atölyesi ve depoların ruhsatsız olduğu için Konyaaltı Belediyesi tarafından mühürlendiği ancak işletme sahiplerinin mühürleri kırarak çalışmaya devam ettikleri bildirildi. Yaşananlar üzerine 1'inci Bölge İdare Mahkemesi'nde dava açıldığını belirten belediye yetkilileri, "Konyaaltı Belediyesi olarak hiçbir yasadışı işe onay vermeyiz" diyerek Sarısu Mahallesi halkının sağlığı, huzur ve güvenliğinin her şeyin önünde geldiğine vurgu yaptı.

MAHALLELİ EYLEME BAŞLIYOR

Kentin en lüks inşaat ve konutlarının yapıldığı mahallesinde mermer tozundan rahatsız olan semt halkının bu işyerlerinin kaldırılması için eylemlere başlayacağı bildirildi. Sarısu sakinlerinin katılacağı protestoların mermer atölyeleri ve depolarının kaldırılmasına kadar süreceği kaydedildi. Tonlarca para verip 5 yıldızlı yazlık almalarına rağmen denize sıfır mahallede yaşadıkları taş ocağı maden yatağı görüntüsünün ürkütücülüğüne dikkat çeken mahalle sakinleri, oluşan toz nedeniyle de hastalıktan yakalarını kurtaramadıklarını söylemişlerdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mermer toz değil tehlike de saçıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN