Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Tek güvencemiz anavatanımız'

Giriş Tarihi: 15.9.2014
KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Antalya'nın Kemer ilçesinde kendi isminin verildiği bulvarın açılışını gerçekleştirdi. Bir dizi ziyaret ve açılış için Antalya'ya gelen KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nu, havalimanında Vali Yardımcısı Turan Eren karşıladı.

ANTALYA BAĞRINA BASTI

Cumhurbaşkanı Eroğlu, ilk olarak Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'ü makamında ziyaret etti. Başkan Gül, ziyaretin anısına Cumhurbaşkanı Eroğlu'na Kemer'in anahtarını simgeleyen anahtar plaketini takdim etti. Ziyarete Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Vali Yardımcısı Turan Eren, MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal da katıldı. Ziyaretin ardından Eroğlu, Kemer Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve isminin verildiği bulvarın açılış törenine katıldı.

BAŞKANA TEŞEKKÜR

Belediye Başkanı Gül, yaklaşık 1 yıl önce KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nu ziyaretin ardından ismini yaşatmak için bulvara verdiklerini söyledi. Eroğlu ise, "Anavatanda yaşayan kardeşlerimizi öz kardeşimiz olarak biliyoruz tek güvencemiz anavatanımızdır. Bu caddeye adımın verilmesi nedeniyle teşekkür ediyorum" dedi. Eroğlu, 11. Geleneksel Kemer Altın Nar Festivali kapsamında düzenlenen yağlı güreş etkinliğine de katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tek güvencemiz anavatanımız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN