Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şafakta operasyon

Fethiye'de okullarının İmam Hatip Lisesi'ne dönüştürülmesine karşı çıkan velilerin geceli gündüzlü direnişini müdürler ve öğretmenler kırdı. Sıra ve malzemeler şafak operasyonu ile yeni okula taşındı

Giriş Tarihi: 16.9.2014
Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Fethiye Lisesi ve Fatih Anadolu Lisesi'nin Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu'na dönüştürülüp kampus alanına Fatih Anadolu Lisesi yapılarak öğrencilerin buraya nakledilmesine karşı eylem yapan velilerin direnişini, okul müdürü ve öğretmenler kırdı.

ŞAFAK OPERASYONU
Okulda nöbete başlayan veliler gündüz ve akşam saatlerinde yapılması beklenen taşımayı yaptırmamak için sürekli eylem gerçekleştiriyordu. Ancak dün sabaha karşı saat 05.00 sıralarında Fethiye Lisesi ve Fatih Anadolu Lisesi'ne gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan, ilçedeki bazı okulların müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri ile öğretmenler Fatih Anadolu Lisesi'nin sıra, masa ve eşyalarını kamyonlara yükleyip kampus alanındaki yeni yapılan okul binasına taşıdı.

MÜDÜRLER KENDİ TAŞIDI
Şafak operasyonuna katılan Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan, eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Usta ve okul müdürleri birer işçi gibi çalışıp kamyonlardan indirdikleri sıra ve masaları yeni okula taşıdı. Milli Eğitim Müdürü Doğan, tamamlanmamış elektrik aksamlarını kendi elleriyle yapmaya çalıştı. Doğan, Fatih Anadolu Lisesi'nin bugünden itibaren yeni eğitim öğretim yılına tamamen hazır olacağını belirterek, "Bu okulun küçük eksikleri de en kısa sürede giderilecektir" dedi.

İPTAL İÇİN DİLEKÇE VERDİLER
Okul bahçesinde nöbet tutan veliler dün sabah tekrar eylem için okula geldiklerinde boş okulu görünce şaşkına döndü. İmam Hatip Lisesi'ne vermek istemedikleri okul binasının içinin boşaltıldığını ve Değirmenbaşı mevkisindeki yerleşkede yapılan binaya taşındığını gören veliler, bu kez soluğu çocukları ile birlikte Fethiye Kaymakamlığı önünde aldı. Öğrenci ve veliler, okulun taşınmasının iptali için topladıkları 107 dilekçeyi Fethiye Kaymakamlığı'na verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şafakta operasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN