Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya CHP'de kazan kaynadı

İl Başkanı Devrim Kök'ün istifa kararı aldığı CHP Antalya'da İl Yönetimi dün akşam olağanüstü toplantıya çağrıldı. Toplantıda Kök'ün istifa edip etmeyeceği ele alındı ve kongre kararı tartışıldı

Giriş Tarihi: 20.9.2014
CHP Antalya İl Teşkilatı'nda kazan kaynamaya başladı. Seçimlerde elde edilen başarısız sonuçların ardından eleştirilerin odağı haline gelen CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök'ün istifa kararı alıp, parti yönetimini dün akşam olağanüstü toplantıya çağırdığı ileri sürüldü. Partiye yakın kaynaklar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Devrim Kök'ü telefonla arayarak, "Sen çok yoruldun ve yıprandın artık biraz dinlen" dediğini iddia etti.

DURUM DEĞERLENDİRMESİ

Yaşanan gelişmelerin ardından hareketli saatlerin yaşandığı CHP il binasında dün akşam saatlerinde kurmayları ile bir toplantı düzenlediği belirtilen Kök'ün, istifa kararını genel merkezden gelen kongre talebini değerlendirdiği belirtildi. Toplantıda CHP İl Teşkilatı'nın yeni yönetiminin belirleneceği kongre için planlama yapıldığı ve çok kısa süre içerisinde söz konusu kongrenin gerçekleştirileceği vurgulandı.

GÖZLER TOPLANTIDA

Sosyal medyada da geniş yankı bulan olası yönetim değişikliği hakkında partililer tarafından birçok yorum yapılırken özellikle Devrim Kök'ün istifasını verdiği yönündeki haberler çok kısa süre içerisinde tüm Antalya'ya yayıldı.

SIKINTILI DÖNEM

CHP eski İl Başkan Yardımcısı Mustafa Öztürk, İl Başkanı Devrim Kök ile ilgili haberlerin kendilerine de ulaştığını fakat şu an için resmiyet kazanmış bir durumun bulunmadığını söyledi. Genel Merkez'in Devrim Kök'e kongre yap çağrısında bulunduğuna dair bilgilerin büyük ölçüde doğru olduğunu aktaran Mustafa Öztürk, "Sürecin sağlıklı bir şekilde sona ermesi için kongre kararı alınması en doğrusudur. Antalya'da bu kadar sıkıntılı bir dönem daha önce hiç yaşanmadı. Barajın altında kaldığımız zaman dahi bu kadar çok sıkıntı çekilmedi" dedi.

KAVGA VE İDDİALAR

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kök ile ilgili kararında, kaybedilen yerel seçimler, cumhurbaşkanlığı seçiminde alınan sonuçlar, Kadın Kolları Başkanı Sultan Yeğen ile yaşanan tartışma ile son günlerde kamuoyunu meşgul eden eski İl Başkan Yardımcısı Ergun Kurt'un ortaya attığı iddiaların etkili olduğu vurgulandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya CHP'de kazan kaynadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN