Polisten dev proje

Durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına spor sevgisi aşılamak amacıyla yola çıkan Antalya Emniyeti 'Salona koş, sporla coş' projesi ile gençleri sporla buluşturuyor

Giriş Tarihi: 21.9.2014
Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, geçtiğimiz aylarda başlatılan 'Salona koş, sporla coş' projesi kapsamında eğitim alan çocukları ziyaret etti. Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü'nde gerçekleşen ziyaret ve tanıtım toplantısına öğrencilerin yanı sıra sporcu aileleri ve projeye destek veren Akdeniz Üniversitesi temsilcileri katıldı.

200 ÖĞRENCİ DERS ALIYOR

Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul 1 Temmuz tarihinde başlatılan Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında şehit, gazi ve durumu iyi olmayan ailelerin yaşları 6 -16 arasındaki 200 çocuğunun çalışmalarını izledi. Tonbul, projeye destek veren Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu'ndan 20 gönüllü çalıştırıcıdan, yapılan2,5 aylık eğitim hakkında bilgi aldı. Basketbol, yüzme, atletizm, voleybol, cimnastik ve dans derslerinin toplam 6 ay süreceğini belirten Tonbul projenin temel amacının durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına spor sevgisini aşılamak ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışmak olduğunu söyledi.

SPORA KAPI HER ZAMAN AÇIK

Emniyet Müdürü Tonbul, proje kapsamında bundan sonra da 6-16 yaş arasındaki çocuklara spor eğitimi vermeye devam edeceklerini söyledi. Okul çağındaki gençler ve çocuklara sporu sevdirmenin her türlü kötü alışkanlıktan uzak tuttuğunu da belirten Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, "Spor yapmak isteyen herkese kapımız açık. Onları sonuna kadar destekliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisten dev proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN