Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İtfaiyeciye zorlu eğitim

Isparta Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, ilçe itfaiye birimlerine yönelik teorik ve uygulamalı eğitim verdi. Gerçekleştirilen tatbikat senaryosu gerçeğini aratmadı

Giriş Tarihi: 22.9.2014
Isparta Belediyesi tarafından verilen eğitim kapsamında ilçe ve belde belediyelerinin itfaiye ekiplerine yangına müdahale, arama kurtarma, trafik kazalarına müdahale konularında eğitim verildi. Teorik eğitimlerin yanında uygulamalı olarak yapılan yangına müdahale, trafik kazalarına müdahale konuları gerçeğini aratmadı.

YANGIN VE KAZA TATBİKATI

Senaryo gereği ilk olarak yangına müdahale edildi. Yangın gerek su, gerekse köpüklü su ile söndürülürken, teorik olarak anlatılan konular uygulamaya döküldü. Bir diğer uygulamada ise bu kez AKS aracı ile araç içerisinde sıkışan bir yaralıya müdahale yer aldı. Senaryo gereği yapılan uygulamalı tatbikat esnasında araçta sıkışan yaralının üzerine bir örtü serildi. Ardından aracın ön ve yan camları kırılırken, kesme ve ayırma cihazlarıyla aracın kapısı ve tavanı söküldü, yaralı güvenli bir şekilde araç içerisinden sedyeye alınarak ambulansa nakledildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İtfaiyeciye zorlu eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN