Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez sağlığın merkezi oluyor

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, Kepez kaymakamı Tuncer'le birlikte Yükseliş Mahallesi'nde yapımı tamamlanan sağlık ocağını törenle açtı

Giriş Tarihi: 23.9.2014
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yükseliş Mahallesi'nde aynı binada hizmet verecek olan Aile Sağlığı Merkezi ile Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Merkezi'ni törenle açtı. Tütüncü açılışı Kepez Kaymakamı Savaş Tuncer'le birlikte yaptı. AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy ve mahalle sakinleri katıldı. Kepez Kaymakamı Savaş, böyle bir modern bir merkezin her mahallede olmadığını belirterek, "Kepez bölgesinin neresine bakarsak bakalım Kepez Belediyesi'nin eli değdiği apaçık ortada. Aile Sağlığı Merkezi'nin içerisine baktığımız zaman, ne kadar modern olduğu görülüyor. Yükseliş Mahallesi sakinleri uzak yerlerden değil, sağlık hizmeti arama noktasında da çok büyük bir kolaylığa kavuştu" dedi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise Yükseliş Mahallesi'nin bu yatırımla çok güzel bir esere kavuştuğunu belirterek, vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

KİMSE İNANMAMIŞTI

Tütüncü, "2009 yılında belediye başkanı olduğum zaman Yükseliş Mahallesi başta olmak üzere, Zafer ve Atatürk mahallelerindeki hemşehrilerimiz temel sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek için bölgelerinin çok uzaklarındaki sağlık ocaklarına gidiyorlardı. Önceki dönemlerde sağlık ocakları için ayrılan alanlara farklı tesisler yapılmış, sağlık ocağı hep göz ardı edilmişti. Biz şu an burada belediyemize ait olan bu arazimizi, Aile Sağlığı Merkezi'ni açmak için kolları sıvamıştık. 'Bu tesis buraya yapılamaz' dediler. 'Yapılsa bile devlet buraya doktor göndermez' dediler. Biz bütün bunlarla mücadele ederek, buraya modern bir Aile Sağlığı Merkezi'ni kazandırdık" dedi. Tütüncü çok yakın zamanda Altınova'nın da böyle bir aile sağlığı merkezine kavuşacağıı sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez sağlığın merkezi oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN